Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par B108, Margareta Stenberg - Monica Christensson
13NT Ö+3 490 297.0 81% 297 81.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
23NT N+1 -630 196.0 53% 493 67.0%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som NS mot par B103, Sune Wahlström - Nina Wahlström
32 Ö+1 -110 67.0 18% 560 50.7%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S= 90 48.0 13% 608 41.2%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som ÖV mot par B109, Jan Jensen - Tadashi Suzuki
54D Ö-2 -300 28.0 8% 636 34.6%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
64 Ö= 620 155.0 42% 791 35.8%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som ÖV mot par B104, Kerstin Feller - Karlheinz Feller
73 N+1 -170 25.0 7% 816 31.7%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
84 N-1 50 307.0 83% 1123 38.1%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som NS mot par B110, Bo Lindvall - Maj-Britt Lindvall
95 N= 400 210.1 57% 1333.1 40.2%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102 S= 110 126.0 34% 1459.1 39.6%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par B105, Elisabeth Granstedt - Gundel Koch
113 N= -110 206.0 56% 1665.1 41.1%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
121 V-2 -100 226.0 61% 1891.1 42.8%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som ÖV mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
136NT S-1 100 307.0 83% 2198.1 45.8%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
144 N-1 50 323.0 88% 2521.1 48.9%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som NS mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
153 V-1 50 153.0 42% 2674.1 48.4%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
163D V-2 500 354.0 96% 3028.1 51.4%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som ÖV mot par B106, Barbro Uhlén - Birgitta Nordling
174 Ö+1 450 128.0 35% 3156.1 50.4%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
183 Ö= 140 320.0 87% 3476.1 52.4%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som ÖV mot par B101, Britt-Marie Ödling - Hedvig Odelberg
194 Ö+1 650 228.0 62% 3704.1 52.9%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
204 S-1 100 337.0 92% 4041.1 54.9%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, som ÖV mot par B107, Elisabeth Werner - Ulla Jeppsson
214 Ö+1 450 296.0 80% 4337.1 56.1%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
222 N+1 -140 45.0 12% 4382.1 54.1%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, som ÖV mot par B102, Björn Gramstedt - Ingela Larsson
232 N= -110 77.0 21% 4459.1 52.7%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
243 Ö= 140 310.0 84% 4769.1 54.0%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432