Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Stefan Corneliusson - Bertil Hultman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par B107, Elisabeth Werner - Ulla Jeppsson
13NT Ö+1 430 151.0 41% 151 41.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
25 S-2 200 363.0 99% 514 70.0%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som ÖV mot par B102, Björn Gramstedt - Ingela Larsson
34 N-2 100 239.0 65% 753 68.3%K54E2E10942DKn8 106Kn1043KKn76K53
41NT S+2 -150 164.0 45% 917 62.5%875EKKn98641064 K106452K75K952
Rond 3, som NS mot par B108, Margareta Stenberg - Monica Christensson
53 N= 140 234.0 64% 1151 62.8%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 Ö= -620 213.0 58% 1364 62.0%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som ÖV mot par B103, Sune Wahlström - Nina Wahlström
72 N+1 -140 155.0 42% 1519 59.1%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
82 N= -110 216.0 59% 1735 59.1%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som NS mot par B109, Jan Jensen - Tadashi Suzuki
94D N+1 690 349.9 95% 2084.9 63.1%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102 N= 110 126.0 34% 2210.9 60.2%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par B104, Kerstin Feller - Karlheinz Feller
113 N+1 -130 79.0 21% 2289.9 56.6%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
124 N-1 100 285.0 77% 2574.9 58.3%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som NS mot par B110, Bo Lindvall - Maj-Britt Lindvall
136NT N-1 -100 61.0 17% 2635.9 55.2%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
143NT S= 400 312.0 85% 2947.9 57.3%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som ÖV mot par B105, Elisabeth Granstedt - Gundel Koch
153 V-2 -100 194.0 53% 3141.9 57.0%K769532EKn1076K D854744ED8754
164 S+1 -450 223.0 61% 3364.9 57.2%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som ÖV mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
174 Ö= 420 57.0 15% 3421.9 54.8%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
183 Ö-1 -50 263.0 71% 3684.9 55.7%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som NS mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
194 Ö+1 -650 140.0 38% 3824.9 54.7%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203NT N+2 660 259.0 70% 4083.9 55.5%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som ÖV mot par B106, Barbro Uhlén - Birgitta Nordling
214 Ö+1 450 296.0 80% 4379.9 56.7%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
224 Ö= 620 327.0 89% 4706.9 58.1%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, som NS mot par B101, Britt-Marie Ödling - Hedvig Odelberg
232 N= 110 291.0 79% 4997.9 59.0%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
244 N-1 -50 123.0 33% 5120.9 58.0%K7628510965D76 E108392EKD32E9