Kommande tävlingar
17/04 INSTÄLLD ... Laholms BK - Guld
08/05 Guld-IAF - BK S:t Erik
01/07 Ölandsveckan 2021 - A-final
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par B115, Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe
13NT Ö+3 -490 71.0 19% 71 19.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+1 630 172.0 47% 243 33.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
33 N-1 -50 204.0 55% 447 40.3%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
42NT N+2 180 296.0 80% 743 50.2%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som ÖV mot par B113, Stefan Corneliusson - Bertil Hultman
53 N= -140 134.0 36% 877 47.4%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
64 Ö= 620 155.0 42% 1032 46.5%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som ÖV mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
74 N-1 100 323.0 88% 1355 52.4%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
82 N= -110 216.0 59% 1571 53.2%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som ÖV mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
95 V= 600 368.0 100% 1939 58.4%876D5KD1098532 DKn96543EKn10534
103NT N= -600 30.0 8% 1969 53.4%EK586986D9743 D1032K104KKn4262
Rond 6, som NS mot par B122, Ulla Malmsten - Lena Rydenskog
113 N+1 130 289.0 79% 2258 55.7%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
124 N-1 -100 83.0 23% 2341 53.0%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som NS mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
133NT N+2 660 271.0 74% 2612 54.6%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
142 N+3 200 282.0 77% 2894 56.2%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som ÖV mot par B120, Marie Ekelund - Ulla Sallin
153 S= -140 70.0 19% 2964 53.7%K769532EKn1076K D854744ED8754
163 N+2 -200 314.0 85% 3278 55.7%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som NS mot par B119, Kristian Seeliger - Ulla Seeliger
174 Ö+1 -450 240.0 65% 3518 56.2%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
184 N= 130 203.0 55% 3721 56.2%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par B118, Roland Ekman - Ingegerd Winqvist
194 Ö+1 -650 140.0 38% 3861 55.2%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
205 N= 600 94.0 26% 3955 53.8%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par B117, Bosse Johansson - Ewalena Fredlund
214 Ö= -420 165.0 45% 4120 53.3%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
222 N+1 140 323.0 88% 4443 54.9%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som NS mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
232 N= 110 291.0 79% 4734 56.0%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
243 Ö+1 -170 42.0 11% 4776 54.1%K7628510965D76 E108392EKD32E9