Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Barbro Uhlén - Birgitta Nordling

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
13NT V= 400 68.0 18% 68 18.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
23NT N+2 -660 64.0 17% 132 17.5%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som ÖV mot par B122, Ulla Malmsten - Lena Rydenskog
33 V-3 -300 5.0 1% 137 12.0%K54E2E10942DKn8 106Kn1043KKn76K53
42 N= -90 320.0 87% 457 30.8%875EKKn98641064 K106452K75K952
Rond 3, som ÖV mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
53 N= -140 134.0 36% 591 31.8%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
64 Ö= 620 155.0 42% 746 33.5%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som NS mot par B120, Marie Ekelund - Ulla Sallin
71NT S+1 120 102.0 28% 848 32.7%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
83 N= 140 195.0 53% 1043 35.2%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par B119, Kristian Seeliger - Ulla Seeliger
94 Ö-1 100 63.3 17% 1106.3 33.2%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102NT N-3 -300 3.0 1% 1109.3 30.0%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par B118, Roland Ekman - Ingegerd Winqvist
112 N+1 -110 206.0 56% 1315.3 32.4%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
122 N+1 -140 186.0 51% 1501.3 33.9%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som NS mot par B117, Bosse Johansson - Ewalena Fredlund
133NT S= 600 103.0 28% 1604.3 33.5%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
142NT S-1 -50 45.0 12% 1649.3 31.9%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som NS mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
153 V= -110 31.0 8% 1680.3 30.3%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
164 S+1 450 145.0 39% 1825.3 30.9%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par B115, Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe
174 Ö+1 -450 240.0 65% 2065.3 32.9%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
183 Ö= -140 48.0 13% 2113.3 31.8%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
194 Ö+1 -650 140.0 38% 2253.3 32.1%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203 S-1 -100 31.0 8% 2284.3 30.9%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par B113, Stefan Corneliusson - Bertil Hultman
214 Ö+1 -450 72.0 20% 2356.3 30.4%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
224 Ö= -620 41.0 11% 2397.3 29.5%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som NS mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
233 N-1 -100 143.0 39% 2540.3 29.9%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
242 Ö+3 -200 20.0 5% 2560.3 28.9%K7628510965D76 E108392EKD32E9