Kommande tävlingar
17/04 INSTÄLLD ... Laholms BK - Guld
08/05 Guld-IAF - BK S:t Erik
01/07 Ölandsveckan 2021 - A-final
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kerstin Feller - Karlheinz Feller

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par B118, Roland Ekman - Ingegerd Winqvist
13NT V+3 -490 71.0 19% 71 19.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+1 630 172.0 47% 243 33.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par B117, Bosse Johansson - Ewalena Fredlund
33 N-1 -50 204.0 55% 447 40.3%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+3 180 296.0 80% 743 50.2%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som ÖV mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
53 Ö-1 -50 262.0 71% 1005 54.4%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
63NT V= 600 73.0 20% 1078 48.7%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som NS mot par B115, Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe
73 N+1 170 343.0 93% 1421 55.0%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
84 N-1 -50 61.0 17% 1482 50.2%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
95 N= 400 210.1 57% 1692.1 51.0%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
104 S-1 -100 72.0 20% 1764.1 47.9%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som NS mot par B113, Stefan Corneliusson - Bertil Hultman
113 N+1 130 289.0 79% 2053.1 50.7%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
124 N-1 -100 83.0 23% 2136.1 48.4%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som NS mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
133NT N+1 630 153.0 42% 2289.1 47.9%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
141 N+3 170 240.0 65% 2529.1 49.1%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som NS mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
153 S-1 -100 88.0 24% 2617.1 47.5%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
164 S+1 450 145.0 39% 2762.1 46.9%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par B122, Ulla Malmsten - Lena Rydenskog
174 Ö= -420 311.0 85% 3073.1 49.2%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
183 N-1 -100 73.0 20% 3146.1 47.6%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som ÖV mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
194 Ö+2 680 339.0 92% 3485.1 49.9%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
203NT S+1 -630 207.0 56% 3692.1 50.2%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, som ÖV mot par B120, Marie Ekelund - Ulla Sallin
214 Ö-1 -50 49.0 13% 3741.1 48.4%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
224 N-1 50 131.0 36% 3872.1 47.9%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, som ÖV mot par B119, Kristian Seeliger - Ulla Seeliger
232 N= -110 77.0 21% 3949.1 46.7%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
243 Ö-1 -50 203.0 55% 4152.1 47.0%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432