Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Britt-Marie Ödling - Hedvig Odelberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
13NT V= -400 300.0 82% 300 82.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT S= 600 88.0 24% 388 53.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
32 V= -90 155.0 42% 543 49.3%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
42 N-1 -100 18.0 5% 561 38.2%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par B122, Ulla Malmsten - Lena Rydenskog
53 Ö= -140 24.0 7% 585 32.0%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 Ö+1 -650 112.0 30% 697 31.7%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som NS mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
72 S-1 -100 45.0 12% 742 28.9%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
82 V+2 -170 6.0 2% 748 25.5%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par B120, Marie Ekelund - Ulla Sallin
93 V-2 200 133.7 36% 881.7 26.7%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102 S= 110 126.0 34% 1007.7 27.4%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som NS mot par B119, Kristian Seeliger - Ulla Seeliger
112 N+2 130 289.0 79% 1296.7 32.1%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
123 N= 140 182.0 49% 1478.7 33.5%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som ÖV mot par B118, Roland Ekman - Ingegerd Winqvist
133NT S+2 -660 97.0 26% 1575.7 32.9%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
142 S+1 -140 231.0 63% 1806.7 35.1%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som ÖV mot par B117, Bosse Johansson - Ewalena Fredlund
152 S+1 -140 70.0 19% 1876.7 34.0%K769532EKn1076K D854744ED8754
164 S+1 -450 223.0 61% 2099.7 35.7%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som ÖV mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
175 S-1 50 18.0 5% 2117.7 33.9%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
183NT S+2 -660 18.0 5% 2135.7 32.3%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som NS mot par B115, Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe
194 Ö+1 -650 140.0 38% 2275.7 32.6%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
204 S-1 -100 31.0 8% 2306.7 31.4%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
214 Ö+2 -480 41.0 11% 2347.7 30.4%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
223 Ö+2 -200 105.0 29% 2452.7 30.3%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som ÖV mot par B113, Stefan Corneliusson - Bertil Hultman
232 N= -110 77.0 21% 2529.7 29.9%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
244 N-1 50 245.0 67% 2774.7 31.5%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432