Kommande tävlingar
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sven Sjöberg - Gunilla Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par A16, Gull-Britt Sederholm - Anna-Lena Eriksson
13 V+1 130 30.0 8% 30 8.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
23NT N+1 -630 196.0 53% 226 30.5%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som NS mot par A15, Jan Hugosson - Irene Hugosson
34 Ö-1 100 268.0 73% 494 44.7%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S= 90 48.0 13% 542 36.8%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som ÖV mot par A14, Jan Sager - Eva Darnell
53 Ö-2 -100 226.0 61% 768 41.6%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
64 Ö+1 650 256.0 70% 1024 46.3%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som NS mot par A13, Bodil Winberg - Lena Schoultz
72 S= 110 92.0 25% 1116 43.3%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
84 V-2 100 129.0 35% 1245 42.2%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par A24, Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg
93NT N+1 430 309.7 84% 1554.7 46.9%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
104 S-2 -200 26.0 7% 1580.7 42.9%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som NS mot par A23, Åke Bremse - Ingegerd Bremse
113 N= 110 162.0 44% 1742.7 43.0%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
124 N-1 -100 83.0 23% 1825.7 41.3%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som ÖV mot par A22, Barbro Sandelin - Lena Olofsson
134 S+1 -650 174.0 47% 1999.7 41.8%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
142 N+1 -140 231.0 63% 2230.7 43.3%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som ÖV mot par A21, Bertil Söderlund - Jan Vinäng
152 S= -110 146.0 40% 2376.7 43.1%K769532EKn1076K D854744ED8754
164 N+2 -480 105.0 29% 2481.7 42.2%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som NS mot par A20, Willy Bryngnäs - Ingrid Bryngnäs
174 Ö+2 -480 105.0 29% 2586.7 41.4%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
183 N+1 130 203.0 55% 2789.7 42.2%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par A19, Lars Kristersson - Leif Nilsson
194 Ö+1 -650 140.0 38% 2929.7 41.9%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
202 S-1 -100 31.0 8% 2960.7 40.2%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par A18, Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt
214 Ö+1 -450 72.0 20% 3032.7 39.3%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
224 N-1 -50 237.0 64% 3269.7 40.4%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som NS mot par A17, UllaBritt Ottosson - Siv Haeger
232NT S= 120 350.0 95% 3619.7 42.8%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
243 Ö+2 -200 20.0 5% 3639.7 41.2%K7628510965D76 E108392EKD32E9