Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ingemar Ekwall - Lena Wahlberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par A14, Jan Sager - Eva Darnell
13NT Ö+1 -430 217.0 59% 217 59.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+2 660 304.0 83% 521 71.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som ÖV mot par A13, Bodil Winberg - Lena Schoultz
34 Ö-1 -100 100.0 27% 621 56.3%K54E2E10942DKn8 106Kn1043KKn76K53
42 N-1 100 350.0 95% 971 66.0%875EKKn98641064 K106452K75K952
Rond 3, som NS mot par A24, Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg
54 N= 620 361.0 98% 1332 72.4%KD65497K102E107 10832D5E73K865
63NT Ö= -600 295.0 80% 1627 73.7%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som NS mot par A23, Åke Bremse - Ingegerd Bremse
72 N+2 170 343.0 93% 1970 76.4%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
82 N+2 170 271.0 74% 2241 76.1%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par A22, Barbro Sandelin - Lena Olofsson
93 N+3 170 126.7 34% 2367.7 71.4%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102 S+1 140 205.0 56% 2572.7 69.9%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par A21, Bertil Söderlund - Jan Vinäng
113 N= -110 206.0 56% 2778.7 68.6%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
124 N-1 100 285.0 77% 3063.7 69.3%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som ÖV mot par A20, Willy Bryngnäs - Ingrid Bryngnäs
133NT S+1 -630 215.0 58% 3278.7 68.5%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
143NT N= -400 56.0 15% 3334.7 64.6%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som NS mot par A19, Lars Kristersson - Leif Nilsson
153 S= 140 298.0 81% 3632.7 65.7%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
163 N+3 230 86.0 23% 3718.7 63.1%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par A18, Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt
175 Ö+1 -480 105.0 29% 3823.7 61.1%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
183 Ö-1 50 105.0 29% 3928.7 59.3%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par A17, UllaBritt Ottosson - Siv Haeger
191NT Ö+2 -150 356.0 97% 4284.7 61.3%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
204 S-1 -100 31.0 8% 4315.7 58.6%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par A16, Gull-Britt Sederholm - Anna-Lena Eriksson
214 S-2 -200 249.0 68% 4564.7 59.0%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
222 N+1 140 323.0 88% 4887.7 60.4%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som ÖV mot par A15, Jan Hugosson - Irene Hugosson
232 N-1 100 225.0 61% 5112.7 60.4%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
243 S+1 -130 150.0 41% 5262.7 59.6%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432