Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Karin Åhlén - Annica Cederquist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par A23, Åke Bremse - Ingegerd Bremse
13NT Ö+1 -430 217.0 59% 217 59.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+2 660 304.0 83% 521 71.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par A22, Barbro Sandelin - Lena Olofsson
32 N-1 -50 204.0 55% 725 65.7%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+3 180 296.0 80% 1021 69.2%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par A21, Bertil Söderlund - Jan Vinäng
54 Ö-2 100 142.0 39% 1163 63.2%KD65497K102E107 10832D5E73K865
63NT V+2 -660 73.0 20% 1236 56.0%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som ÖV mot par A20, Willy Bryngnäs - Ingrid Bryngnäs
72 N+2 -170 25.0 7% 1261 49.0%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
82 N+1 -140 173.0 47% 1434 48.8%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som ÖV mot par A19, Lars Kristersson - Leif Nilsson
95 N-1 50 328.8 89% 1762.8 53.2%876D5KD1098532 DKn96543EKn10534
102 S+1 -140 163.0 44% 1925.8 52.3%EK586986D9743 D1032K104KKn4262
Rond 6, som NS mot par A18, Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt
113 N= 110 162.0 44% 2087.8 51.5%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
122 N= 110 155.0 42% 2242.8 50.8%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som NS mot par A17, UllaBritt Ottosson - Siv Haeger
133NT S+2 660 271.0 74% 2513.8 52.5%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
143 N+1 170 240.0 65% 2753.8 53.4%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som NS mot par A16, Gull-Britt Sederholm - Anna-Lena Eriksson
153 S= 140 298.0 81% 3051.8 55.3%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
162 N+3 200 54.0 15% 3105.8 52.8%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par A15, Jan Hugosson - Irene Hugosson
174 Ö+1 -450 240.0 65% 3345.8 53.5%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
185 N-1 -100 73.0 20% 3418.8 51.6%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som ÖV mot par A14, Jan Sager - Eva Darnell
194 Ö+1 650 228.0 62% 3646.8 52.2%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
205D N-1 200 358.0 97% 4004.8 54.4%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, som NS mot par A13, Bodil Winberg - Lena Schoultz
214 Ö= -420 165.0 45% 4169.8 54.0%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
223D N-1 -100 172.0 47% 4341.8 53.6%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som ÖV mot par A24, Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg
233 N= -140 8.0 2% 4349.8 51.4%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
244 S-1 50 245.0 67% 4594.8 52.0%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432