Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Maj-Britt Lindau - Göran Johansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par A13, Bodil Winberg - Lena Schoultz
13NT Ö+3 -490 71.0 19% 71 19.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+1 630 172.0 47% 243 33.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par A24, Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg
33 N-1 -50 204.0 55% 447 40.3%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S= 90 48.0 13% 495 33.5%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par A23, Åke Bremse - Ingegerd Bremse
53 N= 140 234.0 64% 729 39.6%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 Ö= -620 213.0 58% 942 42.7%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som NS mot par A22, Barbro Sandelin - Lena Olofsson
73 N= 140 213.0 58% 1155 44.9%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
82 N= 110 152.0 41% 1307 44.4%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par A21, Bertil Söderlund - Jan Vinäng
93 N+2 150 105.6 29% 1412.6 42.7%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
103 S= 140 205.0 56% 1617.6 44.0%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som NS mot par A20, Willy Bryngnäs - Ingrid Bryngnäs
113 N= 110 162.0 44% 1779.6 44.0%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
123 V= -110 42.0 11% 1821.6 41.2%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som NS mot par A19, Lars Kristersson - Leif Nilsson
133NT S+1 630 153.0 42% 1974.6 41.3%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
141NT S+2 150 191.0 52% 2165.6 42.1%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som NS mot par A18, Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt
153 S+1 170 345.0 94% 2510.6 45.5%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
164 N+2 480 263.0 71% 2773.6 47.1%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par A17, UllaBritt Ottosson - Siv Haeger
174 Ö+2 -480 105.0 29% 2878.6 46.1%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
183NT S-3 -300 14.0 4% 2892.6 43.7%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par A16, Gull-Britt Sederholm - Anna-Lena Eriksson
194 Ö+1 -650 140.0 38% 3032.6 43.4%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203NT S+3 690 330.0 90% 3362.6 45.8%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par A15, Jan Hugosson - Irene Hugosson
214 Ö= -420 165.0 45% 3527.6 45.7%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
223 N= 140 323.0 88% 3850.6 47.6%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som NS mot par A14, Jan Sager - Eva Darnell
232 N= 110 291.0 79% 4141.6 49.0%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
242 S+2 170 300.0 82% 4441.6 50.4%K7628510965D76 E108392EKD32E9