Kommande tävlingar
30/12 Allians Guld
06/01 GavleGuldet
12/01 Utbildning TL Steg 3
Rapporterade tävlingar
02/12 Malmö BKs guldtävling
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-02-14

Partävling, 161 bord, 310 par. Antal brickor: 24. Medel: 3813.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunnar Borner - Staffan Hed

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par B101, Birgitta Nilsson - Anita Folkeson
14 Ö-1 50 284.4 89% 284.4 89.0%9754EDKn1098743 KD2K85D753852
24 N= 620 272.2 86% 556.6 87.5%DKn10641042EKn84K K97K9D1075E1095
Rond 2, som NS mot par B102, Lars Berggren - Ulf Strannå
34 S+1 450 306.0 96% 862.6 90.3%KD2653K963D83 Kn9763EK7ED1042
44 N= 620 214.1 67% 1076.7 84.5%ED982Kn64E7585 KKn106K107K9K976
Rond 3, som NS mot par B103, Monica Nordén - Nils Nordén
53NT Ö+1 -430 37.9 12% 1114.6 70.0%K98647387Kn1063 5D642KKn1032K97
62 V-1 100 206.6 65% 1321.2 69.2%D6432EKn105953E K993E106Kn109873
Rond 4, som NS mot par B104, Gunvor Sandelius - Bertil Andersson
74 Ö= -620 220.6 69% 1541.8 69.1%10KDKn7943210985 Kn864103Kn108DKn74
84 N+2 480 229.9 72% 1771.7 69.5%4Kn109876210875K 1082EKEKDKn4Kn109
Rond 5, som NS mot par B105, Sture Lennartsson - Olle Karlsson
94 Ö+1 -650 128.9 41% 1900.6 66.3%3K109632DKnD1084 E72DKn542Kn6532
103NT Ö+2 -660 239.5 75% 2140.1 67.2%K96210964Kn75K9 10738752D108752
Rond 6, som NS mot par B106, Marie Binglöv - Erik Fryklund
115 N= 400 131.8 41% 2271.9 64.8%E6875KDKn109732 KKn975KKn107DE86
122NT Ö+2 -180 119.0 37% 2390.9 62.5%D1053EKn95DKn1043 Kn986K874102DKn7
Rond 7, som NS mot par B107, Anders Svensson - Anita Bergstedt
133 S-1 -100 39.8 13% 2430.7 58.7%Kn62EDKn7D83872 ED1098105K75E106
141NT N+3 180 312.6 98% 2743.3 61.5%D5KD3EK874273 E873754D53652
Rond 8, som NS mot par B108, Andreas Thelander - Magnus Holmgren
154 Ö-1 50 259.9 82% 3003.2 62.9%K974D39843E103 Kn10105DKn10762D94
163NT N+2 460 284.6 90% 3287.8 64.6%ED10DKn653EK1092 Kn632E92D9EKn73
Rond 9, som NS mot par B109, Urban Rehnlund - Marie Cederkrok
174 V-1 50 253.5 80% 3541.3 65.5%E62D752K1062107 KnE94Kn953E9853
184 Ö-1 50 248.1 78% 3789.4 66.2%10872D1098K7322 K5385EKKn108753
Rond 10, som NS mot par B110, Rosaine Klerborg - Leif Riddarsporre
192 S= 110 232.5 73% 4021.9 66.5%KKn9D65Kn432543 E10854372K7K98
204 V-1 100 235.8 74% 4257.7 66.9%2107653Kn7K10965 KD95D92K98683
Rond 11, som NS mot par B111, Örjan Randhede - Malgorzata Wesolowska
213NT Ö-1 50 274.7 86% 4532.4 67.8%10638742E961093 942EKKn5372642
224 S+1 450 180.6 57% 4713 67.3%E106764E983854 KDKn93102KD5EK10
Rond 12, som NS mot par B112, Lars Lövgren - Viveca Rappe
236NT V-2 200 307.2 97% 5020.2 68.6%98D10738742D62 7642KKn821065K5
241NT N+2 150 164.4 52% 5184.6 67.9%E952ED102EDKn82 7434K109873E63