Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2011-03-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2011-03-21

Partävling, 34 bord, 68 par. Antal brickor: 24. Medel: 792.0.

Privatprotokoll för Olle Fahlén - Lena Fahlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 26, Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström
13 Ö+2 150 7 11% 7 11.0%EKn4843210EK632 KD9839KD64D74
22 N-1 100 43 65% 50 38.0%94K104KD54Kn1053 KDKn76E8526376
32NT Ö-2 -200 7 11% 57 29.0%54DKn86D943K52 EKn63E72EK81097
Rond 2, som NS mot par 23, Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud
41NT V-1 100 22 33% 79 30.0%ED94EDDKn652K10 73210864E107972
52NT N+1 150 46 70% 125 38.0%EK5EKn965KD4K4 D1093872Kn109596
64 Ö= -620 19 29% 144 36.5%10ED6D106985432 D6310432Kn9742E
Rond 3, som ÖV mot par 32, Christina Nygren - Bengt Wessman
73 V= 110 6 9% 150 32.6%D108DKn83E87Kn53 E10652K63EKD42
83NT Ö+1 430 25 38% 175 33.2%E52KD102E107285 KKnKn63KKn86EKn94
94 Ö= 620 66 100% 241 40.7%7E106432E863E4 D62K87K754Kn103
Rond 4, som NS mot par 30, Eva Mårtensson - Ullabella Jerand
102NT V= -120 20 30% 261 39.6%1075E95K5KKn1054 KD943764D9483
113 V-1 50 24 36% 285 39.3%10K6532ED96534 975E109102EKKn97
121NT V+2 -150 18 27% 303 38.2%E7KKn962976253 K98438EKn48764
Rond 5, som ÖV mot par 24, Margaretha Brodin - Margareta Axner
132 N-1 100 18 27% 321 37.4%D652K1062D97107 K10748EKn52KD85
142NT Ö+1 150 66 100% 387 41.9%KDKn63E101084Kn108 E4864329762ED
154 Ö+2 170 25 38% 412 41.6%ED21095KKn98764 ED10989637E532
Rond 6, som ÖV mot par 21, Kerstin Lindén - Bertil E Olsson
162 Ö+2 170 52 79% 464 43.9%Kn94DKn752E95K3 E53K3KKn832Kn42
173NT N-2 100 61 92% 525 46.8%Kn106E972973E54 ED4Kn84Kn1085Kn103
183NT S+1 -630 13 20% 538 45.3%62K97643310732 EKn1052EKn975465
Rond 7, som ÖV mot par 25, Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg
193NT N+3 -490 7 11% 545 43.5%10721085K96532E D95D7642107842
202 S-4 400 58 88% 603 45.7%10Kn54EKn9732954 EK5397632DED6
213NT N= -600 33 50% 636 45.9%8654EKn4Kn102KKn9 ED932838108432
Rond 8, som NS mot par 22, Elof Fogbrand - Inger Flink
222 Ö+2 -170 36 55% 672 46.3%K42104106326432 E5DKn985E75Kn75
231 S-1 -100 20 30% 692 45.6%1084Kn108DKn1097410 K97EKD6K52K53
242 S-1 -50 7 11% 699 44.2%Kn86398DKn821042 E9Kn10732E105EK9