Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Lördagsgodis 2010-03-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Lördagsgodis 2010-03-20

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.4.

Privatprotokoll för Bertil Bogren - Ann-Marie Bogren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Margaret Siewertz - Brita Flach
12 N-1 50 9.0 35% 9 35.0%Kn862E1053ED10E9 5KKn864K87D652
24 Ö= 420 12.0 46% 21 40.5%E7DKn1095DKnE864 KE762542KD1092
34 V= 620 8.0 31% 29 37.3%KDKn53K106ED764 82ED87KKn5KKn92
Rond 2, som NS mot par 19, Claes Melin - Lars Ekenlöv
44 V+1 -650 9.0 35% 38 36.8%D62D75Kn432E53 97542K76108762
55 V+1 -420 16.0 62% 54 41.8%E106396494KD52 Kn754Kn105K5Kn873
65 S= 400 11.0 42% 65 41.8%K97432EK971064 E92EK65432K52
Rond 3, som NS mot par 27, Åke Falkunge - Lennart Wiklander
73NT Ö+3 -690 3.0 12% 68 37.6%D965439473K83 102E75K104D7542
83 N= 110 24.0 92% 92 44.4%9453104ED108643 EDKn3KD106D832Kn
94 N-1 -50 8.0 31% 100 42.9%EKKKn8532E972E 9634DKn85KKn432
Rond 4, som ÖV mot par 20, Bengt Löfmark - Kristina Rosdahl
101 V+2 140 19.0 73% 119 45.9%1085KD910752Kn103 EK6432EKn394K2
114 V-2 -100 4.0 15% 123 43.1%Kn7ED74EKn97696 EK9832Kn83D874
122NT V-1 -50 11.0 42% 134 43.0%109873971086Kn94 EKDKnKD84Kn9E106
Rond 5, som NS mot par 13, Berit Strandberg - Lars Strandberg
132 S+1 140 20.0 77% 154 45.6%5K752D543EKn94 EK108428497K82
142 N= 110 25.0 96% 179 49.2%KD72EK82K51075 106D105486432D3
154 Ö= -420 15.0 58% 194 49.8%8Kn98Kn1053D9432 D976510KD97EKn6
Rond 6, som NS mot par 28, Nils-Erik Strömberg - Aina Strömberg
165 S= 400 19.0 73% 213 51.2%Kn1054EK82ED10107 2D954KD986532
172NT N-2 -100 5.0 19% 218 49.4%E4EKn9861093K107 DKn95274D76D94
184 S+2 680 8.0 31% 226 48.3%D487652EK8474 E96EKD932ED103
Rond 7, som NS mot par 12, Anita Ericsson - Yvonne Siewert
193NT N-1 -50 2.0 8% 228 46.2%EKn6562ED54E98 D103EK1084K7632
203 V-1 100 16.0 62% 244 47.0%852D754EK10397 K94369754KD84
212NT N-3 -300 1.0 4% 245 45.0%EKn984EKnED2E94 1065242Kn1097662
Rond 8, som ÖV mot par 2, Tore Stormo - Gudrun Strandberg
223NT S+2 -460 0.2 1% 245.2 43.0%E398532D83273 Kn2DKn7974EK862
232 S+2 -130 3.0 12% 248.2 41.6%E102985EDKn61097 DKn873D63743K6
244 N+1 -450 1.0 4% 249.2 40.0%Kn2D1095432KD54 8752K83EK7Kn96