Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Kjell Fagerberg - Conny Lövgren
12 N-1 50 9 24% 9 24.0%K763D95KDKn1085 842E10863EDKn92
23NT S+2 -660 12 32% 21 28.0%852ED65264E62 Kn974109795D1087
Rond 2, som ÖV mot par 4, Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson
33 S-2 100 15 39% 36 31.7%DKn63Kn9863E6EKn K754K4D83K1076
42 Ö= 90 36 95% 72 47.5%1042EK96EK2Kn52 D3Kn7Kn108753D98
Rond 3, som ÖV mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
53 S+1 -130 4 11% 76 40.2%D742K832Kn10765 Kn63ED5E652K93
64 N-2 100 31 82% 107 47.2%ED10823K42KDKn4 Kn6310954273975
Rond 4, som NS mot par 8, Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist
73D N-2 -500 2 5% 109 41.1%EKn83982EK10694 K4E4D972Kn8732
84D S-1 -100 6 16% 115 38.0%Kn75EKD64DKn1033 E109632Kn782E106
Rond 5, som ÖV mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip
93NT N+2 -460 7 18% 122 35.8%1082E1076454D75 76598DKn8E10943
102 S+1 -110 8 21% 130 34.3%D105Kn1083Kn10853K EKn93E54K2Kn1084
Rond 6, som ÖV mot par 19, Christoffer Hellöre - Mark Drapsa
113 Ö-2 -100 4 11% 134 32.2%E2E62ED954954 K108574363E832
122 Ö= 110 34 89% 168 36.9%972EKKn432K876 E106987643K983
Rond 7, som NS mot par 1, Margareta Walldin - Birgitta Alandh
133NT V+1 -630 23 61% 191 38.8%D10932DKn10210765 E76543983KD102
145D N-1 -100 12 32% 203 38.3%D952DKn54K9D54 KEKn6543K109876
Rond 8, som NS mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
155 S-3 -300 8 21% 211 37.1%53DKn108K862ED3 ED9K742DK9875
163NT Ö= -600 11 29% 222 36.6%DKn1075KD1097343 92Kn8654KnDKn1082
Rond 9, som NS mot par 10, Stella Hathorn - Karen Gott
173 Ö+3 -230 36 95% 258 40.1%10D8Kn10865EKD86 7421074K729754
184 N-3 -300 5 13% 263 38.6%EKn109762D107Kn104 54K8643EKKn753
Rond 10, som NS mot par 5, Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter
193NT N+2 460 22 58% 285 39.6%D10973EK95K283 Kn8DKnED109EK1074
201 Ö+2 -140 1 3% 286 37.8%954972ED9E532 Kn8KD63Kn863KKn9
Rond 11, som ÖV mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
214 N+3 -190 30 79% 316 39.7%Kn97532E47Kn1072 E86D10921096543
224 N-2 100 32 84% 348 41.7%Kn8374ED8510876 D929863Kn10KKn42
Rond 12, som ÖV mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
233 Ö+2 200 25 66% 373 42.8%KKn863K63961072 D1094E8KD1075E3
245 Ö-2 -100 12 32% 385 42.3%K943DEDKn764E4 D82EK765951053
Rond 13, som NS mot par 3, Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund
254 Ö+2 -680 4 11% 389 41.1%8394287632432 KD965451095KKn8
262NT S-2 -200 1 3% 390 39.6%Kn974109863274D EKDE5EKn62Kn1076