Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
11NT V+5 240 36 95% 36 95.0%K763D95KDKn1085 842E10863EDKn92
23NT S+2 -660 12 32% 48 63.5%852ED65264E62 Kn974109795D1087
Rond 2, som NS mot par 6, Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar
33 S-2 -100 23 61% 71 62.7%982E7292D9843 E10D105KKn1075452
42 Ö= -90 2 5% 73 48.2%EKn98D10534K763 K765842D96E104
Rond 3, som ÖV mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
52D N-1 200 32 84% 105 55.4%D742K832Kn10765 Kn63ED5E652K93
64D N-3 500 38 100% 143 62.8%ED10823K42KDKn4 Kn6310954273975
Rond 4, som ÖV mot par 17, Johan Håstad - Matts Håstad
73 V-1 -100 20 53% 163 61.4%D6K105Kn853EKD5 109752DKn7634106
84D S-3 500 38 100% 201 66.2%410537654KDKn95 KD8982EK98742
Rond 5, som NS mot par 12, Kjell Fagerberg - Conny Lövgren
93NT N+2 460 31 82% 232 68.0%KD4D532109KKn86 EKn93KKnEK76322
102 N-2 -200 5 13% 237 62.5%8764297627E65 KKDED964D9732
Rond 6, som NS mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
111NTD N= 180 38 100% 275 65.9%DKn795K10872K76 9643KDKn108KnDKn10
123 N-2 -200 1 3% 276 60.7%Kn3D1065EDKnE1054 KD854710952DKn2
Rond 7, som NS mot par 8, Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist
133NT V+2 -660 6 16% 282 57.2%D10932DKn10210765 E76543983KD102
145D N= 550 36 95% 318 59.9%D952DKn54K9D54 KEKn6543K109876
Rond 8, som NS mot par 3, Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund
154D Ö-1 100 32 84% 350 61.5%53DKn108K862ED3 ED9K742DK9875
163NT Ö+2 -660 0 0% 350 57.7%DKn1075KD1097343 92Kn8654KnDKn1082
Rond 9, som ÖV mot par 5, Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter
174 Ö+2 480 20 53% 370 57.4%KD653KKn96394Kn EKn98E52ED31032
183D N-1 200 21 55% 391 57.3%D54EK863107529 K83Kn92ED9D862
Rond 10, som ÖV mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
193NT S+2 -460 16 42% 407 56.5%EK5264Kn7DKn652 64108732865439
203 Ö= 140 37 97% 444 58.5%EKD1032E8K107108 76Kn1054542D764
Rond 11, som NS mot par 1, Margareta Walldin - Birgitta Alandh
217 S-1 -100 3 8% 447 56.1%K4KDKn6542EK98 D10KKn87653E83D
223NT N= 400 33 87% 480 57.5%K105KKn105K72E53 E764ED29643D9
Rond 12, som ÖV mot par 10, Stella Hathorn - Karen Gott
233 Ö+3 230 32 84% 512 58.7%KKn863K63961072 D1094E8KD1075E3
244 Ö-3 -150 4 11% 516 56.7%K943DEDKn764E4 D82EK765951053
Rond 13, som ÖV mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip
257 Ö-2 -200 3 8% 519 54.7%Kn107EKKn3D4D1075 E2D10876EKKnE96
262 N+1 -140 10 26% 529 53.6%10532DKn1085E932 86K74KD93K854