Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter
12 N-2 -100 24 63% 24 63.0%D10Kn64329210863 EKn95K7E754K74
23NT N+2 660 26 68% 50 65.5%D6343KDKn1032K5 EK10KKn8E87Kn943
Rond 2, som ÖV mot par 12, Kjell Fagerberg - Conny Lövgren
34 V-1 -100 6 16% 56 49.0%DKn63Kn9863E6EKn K754K4D83K1076
41NT Ö-1 -100 31 82% 87 57.2%1042EK96EK2Kn52 D3Kn7Kn108753D98
Rond 3, som ÖV mot par 16, Anders Tönne - Peter Nyström
53 N-2 200 32 84% 119 62.6%D742K832Kn10765 Kn63ED5E652K93
63 N+1 -130 22 58% 141 61.8%ED10823K42KDKn4 Kn6310954273975
Rond 4, som NS mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
72D Ö-2 500 36 95% 177 66.6%EKn83982EK10694 K4E4D972Kn8732
83 N+1 170 34 89% 211 69.4%Kn75EKD64DKn1033 E109632Kn782E106
Rond 5, som NS mot par 10, Stella Hathorn - Karen Gott
93NT N+2 460 31 82% 242 70.8%KD4D532109KKn86 EKn93KKnEK76322
102 N-3 -300 0 0% 242 63.7%8764297627E65 KKDED964D9732
Rond 6, som NS mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
113 Ö-2 100 34 89% 276 66.0%DKn795K10872K76 9643KDKn108KnDKn10
124 N= 620 36 95% 312 68.4%Kn3D1065EDKnE1054 KD854710952DKn2
Rond 7, som NS mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip
133NT Ö+1 -630 23 61% 335 67.8%D10932DKn10210765 E76543983KD102
145D Ö-5 1100 38 100% 373 70.1%D952DKn54K9D54 KEKn6543K109876
Rond 8, som ÖV mot par 4, Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson
154D Ö-1 -100 6 16% 379 66.5%Kn1087642E5E1043 K963Kn975Kn10642
163NT Ö+2 660 38 100% 417 68.6%K4E107E84E9765 E863D932K652K
Rond 9, som ÖV mot par 8, Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist
174 Ö+2 480 20 53% 437 67.7%KD653KKn96394Kn EKn98E52ED31032
184 N-2 200 21 55% 458 67.0%D54EK863107529 K83Kn92ED9D862
Rond 10, som NS mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
193NT N+2 460 22 58% 480 66.5%D10973EK95K283 Kn8DKnED109EK1074
202 Ö= -110 19 50% 499 65.7%954972ED9E532 Kn8KD63Kn863KKn9
Rond 11, som ÖV mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
214 S-1 100 35 92% 534 67.0%Kn97532E47Kn1072 E86D10921096543
224 N-2 100 32 84% 566 67.7%Kn8374ED8510876 D929863Kn10KKn42
Rond 12, som ÖV mot par 1, Margareta Walldin - Birgitta Alandh
234 Ö= 620 37 97% 603 69.0%KKn863K63961072 D1094E8KD1075E3
244 Ö-3 -150 4 11% 607 66.6%K943DEDKn764E4 D82EK765951053
Rond 13, som ÖV mot par 6, Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar
254 Ö+2 680 34 89% 641 67.5%Kn107EKKn3D4D1075 E2D10876EKKnE96
262NT S-2 200 37 97% 678 68.6%10532DKn1085E932 86K74KD93K854