Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Kjell Fagerberg - Conny Lövgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar
12 N-1 -50 29 76% 29 76.0%D10Kn64329210863 EKn95K7E754K74
23NT S+2 660 26 68% 55 72.0%D6343KDKn1032K5 EK10KKn8E87Kn943
Rond 2, som NS mot par 3, Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund
34 V-1 100 32 84% 87 76.0%982E7292D9843 E10D105KKn1075452
41NT Ö-1 100 7 18% 94 61.5%EKn98D10534K763 K765842D96E104
Rond 3, som NS mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
52 N= 90 28 74% 122 64.0%K10985Kn76KD73D E1094Kn10984E842
63 Ö-2 200 22 58% 144 63.0%K97DKn87E5E1083 54EK6DKn1098662
Rond 4, som ÖV mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
72 V-1 -100 20 53% 164 61.6%D6K105Kn853EKD5 109752DKn7634106
84 N-1 50 21 55% 185 60.8%410537654KDKn95 KD8982EK98742
Rond 5, som ÖV mot par 4, Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson
93NT N+2 -460 7 18% 192 56.0%1082E1076454D75 76598DKn8E10943
102 N-2 200 33 87% 225 59.1%D105Kn1083Kn10853K EKn93E54K2Kn1084
Rond 6, som NS mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
112 S-1 -50 12 32% 237 56.6%DKn795K10872K76 9643KDKn108KnDKn10
123 Ö-2 100 20 53% 257 56.3%Kn3D1065EDKnE1054 KD854710952DKn2
Rond 7, som ÖV mot par 5, Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter
133NT V+2 660 32 84% 289 58.5%7549EKDKn64E87 KKn86EK852Kn943
143 Ö= 140 33 87% 322 60.5%EKKn1063E10767EKn 8749832D108232
Rond 8, som ÖV mot par 10, Stella Hathorn - Karen Gott
154D Ö-1 -100 6 16% 328 57.5%Kn1087642E5E1043 K963Kn975Kn10642
166NT V-5 -500 0 0% 328 53.9%K4E107E84E9765 E863D932K652K
Rond 9, som ÖV mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip
174 V+2 480 20 53% 348 53.9%KD653KKn96394Kn EKn98E52ED31032
183 Ö-1 -50 6 16% 354 51.8%D54EK863107529 K83Kn92ED9D862
Rond 10, som NS mot par 1, Margareta Walldin - Birgitta Alandh
193NT N+2 460 22 58% 376 52.1%D10973EK95K283 Kn8DKnED109EK1074
202 Ö= -110 19 50% 395 52.0%954972ED9E532 Kn8KD63Kn863KKn9
Rond 11, som ÖV mot par 8, Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist
216 N= -1370 10 26% 405 50.8%Kn97532E47Kn1072 E86D10921096543
223NT N-1 50 20 53% 425 50.9%Kn8374ED8510876 D929863Kn10KKn42
Rond 12, som ÖV mot par 25, Jan Johanson - Åke Jonsson
233 Ö+1 170 13 34% 438 50.1%KKn863K63961072 D1094E8KD1075E3
241 Ö= 80 26 68% 464 50.9%K943DEDKn764E4 D82EK765951053
Rond 13, som NS mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
254 V+2 -680 4 11% 468 49.3%8394287632432 KD965451095KKn8
261 S-1 -100 7 18% 475 48.1%Kn974109863274D EKDE5EKn62Kn1076