Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Stella Hathorn - Karen Gott

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
12 S-1 -50 29 76% 29 76.0%D10Kn64329210863 EKn95K7E754K74
23NT S+1 630 7 18% 36 47.0%D6343KDKn1032K5 EK10KKn8E87Kn943
Rond 2, som ÖV mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
33 Ö-1 -100 6 16% 42 36.7%DKn63Kn9863E6EKn K754K4D83K1076
41NT V-2 -200 14 37% 56 36.8%1042EK96EK2Kn52 D3Kn7Kn108753D98
Rond 3, som ÖV mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip
51 N-1 100 26 68% 82 43.0%D742K832Kn10765 Kn63ED5E652K93
63NT N= -400 10 26% 92 40.2%ED10823K42KDKn4 Kn6310954273975
Rond 4, som NS mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
72 V= -110 6 16% 98 36.7%EKn83982EK10694 K4E4D972Kn8732
83 S= 140 29 76% 127 41.6%Kn75EKD64DKn1033 E109632Kn782E106
Rond 5, som ÖV mot par 3, Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund
93NT N+2 -460 7 18% 134 39.0%1082E1076454D75 76598DKn8E10943
102 N-3 300 38 100% 172 45.1%D105Kn1083Kn10853K EKn93E54K2Kn1084
Rond 6, som ÖV mot par 8, Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist
111NT N= -90 8 21% 180 42.9%E2E62ED954954 K108574363E832
123NT N+1 -630 0 0% 180 39.3%972EKKn432K876 E106987643K983
Rond 7, som ÖV mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
133NT V+1 630 15 39% 195 39.3%7549EKDKn64E87 KKn86EK852Kn943
143NTD S-5 1100 38 100% 233 43.6%EKKn1063E10767EKn 8749832D108232
Rond 8, som NS mot par 12, Kjell Fagerberg - Conny Lövgren
154D Ö-1 100 32 84% 265 46.3%53DKn108K862ED3 ED9K742DK9875
166NT V-5 500 38 100% 303 49.7%DKn1075KD1097343 92Kn8654KnDKn1082
Rond 9, som ÖV mot par 6, Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar
173 Ö+3 230 2 5% 305 47.1%KD653KKn96394Kn EKn98E52ED31032
184 N-3 300 33 87% 338 49.3%D54EK863107529 K83Kn92ED9D862
Rond 10, som ÖV mot par 23, Solveig Washer - Lars Almberg
193NT S+2 -460 16 42% 354 48.9%EK5264Kn7DKn652 64108732865439
201 Ö+1 110 19 50% 373 49.0%EKD1032E8K107108 76Kn1054542D764
Rond 11, som NS mot par 5, Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter
216 N+1 1390 36 95% 409 51.1%K4KDKn6542EK98 D10KKn87653E83D
223NT N-1 -50 18 47% 427 51.0%K105KKn105K72E53 E764ED29643D9
Rond 12, som NS mot par 4, Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson
233 Ö+3 -230 6 16% 433 49.4%75Kn975Kn42D985 E2D1042E83KKn64
244 Ö-3 150 34 89% 467 51.1%65109432103KKn76 EKn107Kn8K82D982
Rond 13, som NS mot par 1, Margareta Walldin - Birgitta Alandh
254 Ö+1 -650 11 29% 478 50.2%8394287632432 KD965451095KKn8
261 S= 70 18 47% 496 50.1%Kn974109863274D EKDE5EKn62Kn1076