Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Margareta Walldin - Birgitta Alandh

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg
12 Ö+1 110 23 61% 23 61.0%K763D95KDKn1085 842E10863EDKn92
23NT S+2 -660 12 32% 35 46.5%852ED65264E62 Kn974109795D1087
Rond 2, som NS mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
33 Ö= -140 14 37% 49 43.3%982E7292D9843 E10D105KKn1075452
41NT Ö-2 200 24 63% 73 48.2%EKn98D10534K763 K765842D96E104
Rond 3, som NS mot par 8, Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist
52 Ö= -90 15 39% 88 46.4%K10985Kn76KD73D E1094Kn10984E842
63NT N+1 430 36 95% 124 54.5%K97DKn87E5E1083 54EK6DKn1098662
Rond 4, som NS mot par 5, Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter
72 Ö= -110 6 16% 130 49.0%EKn83982EK10694 K4E4D972Kn8732
84 N-3 -150 2 5% 132 43.5%Kn75EKD64DKn1033 E109632Kn782E106
Rond 5, som NS mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
93NT N+1 430 17 45% 149 43.7%KD4D532109KKn86 EKn93KKnEK76322
102 Ö-2 200 36 95% 185 48.8%8764297627E65 KKDED964D9732
Rond 6, som ÖV mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip
112 S-1 50 26 68% 211 50.5%E2E62ED954954 K108574363E832
122 S+1 -140 12 32% 223 49.0%972EKKn432K876 E106987643K983
Rond 7, som ÖV mot par 6, Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar
133NT V+1 630 15 39% 238 48.2%7549EKDKn64E87 KKn86EK852Kn943
145D N-1 100 26 68% 264 49.6%EKKn1063E10767EKn 8749832D108232
Rond 8, som NS mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
153D Ö= -530 3 8% 267 46.9%53DKn108K862ED3 ED9K742DK9875
163NT Ö-1 100 26 68% 293 48.2%DKn1075KD1097343 92Kn8654KnDKn1082
Rond 9, som ÖV mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
174 V+2 480 20 53% 313 48.5%KD653KKn96394Kn EKn98E52ED31032
183 N-2 200 21 55% 334 48.8%D54EK863107529 K83Kn92ED9D862
Rond 10, som ÖV mot par 12, Kjell Fagerberg - Conny Lövgren
193NT N+2 -460 16 42% 350 48.5%EK5264Kn7DKn652 64108732865439
202 Ö= 110 19 50% 369 48.5%EKD1032E8K107108 76Kn1054542D764
Rond 11, som ÖV mot par 4, Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson
217 S-1 100 35 92% 404 50.6%Kn97532E47Kn1072 E86D10921096543
223NT N= -400 5 13% 409 48.9%Kn8374ED8510876 D929863Kn10KKn42
Rond 12, som NS mot par 3, Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund
234 Ö= -620 1 3% 410 46.9%75Kn975Kn42D985 E2D1042E83KKn64
244 Ö-3 150 34 89% 444 48.7%65109432103KKn76 EKn107Kn8K82D982
Rond 13, som ÖV mot par 10, Stella Hathorn - Karen Gott
254 Ö+1 650 27 71% 471 49.6%Kn107EKKn3D4D1075 E2D10876EKKnE96
261 S= -70 20 53% 491 49.7%10532DKn1085E932 86K74KD93K854