Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndag fm öppen klass 2009-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndag fm öppen klass 2009-01-12

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 26. Medel: 233.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Dagmar Ilrot - Åke Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Elsy Bergstedt - Florence Bodin
12D Ö-1 100 6.0 33% 6 33.0%KKn1021094643DKn7 8EKKnEKDKn107842
23NT N-1 -100 0.0 0% 6 16.5%EKn3EK104EKn10D105 K6D653D843Kn76
Rond 2, Frirond
3  - 7.6 42% 13.6 25.0%71053K53D109763 K963E610962KKn5
4  - 7.6 42% 21.2 29.2%Kn10863EK432Kn95 D942D1075EDKn9D
Rond 3, som NS mot par 1, Lars-Ove Karlsson - Alf Strömberg
53 V-2 100 4.0 22% 25.2 27.8%ED1093987DKn954 Kn85E2EKn10E10876
62 N= 110 5.0 28% 30.2 27.8%KKn1095386E4876 D4EK4D109D9532
Rond 4, som ÖV mot par 2, Ingrid Berglund - Marianne Bergstén
73 Ö+1 170 18.0 100% 48.2 38.1%EKn543D641083103 10972K1072KKn4EK
84 N= -420 7.0 39% 55.2 38.2%865Kn942E82E106 D1071076543D972
Rond 5, som ÖV mot par 3, Per Grivenfeldt - Bengt Wärn
93NT S+1 -430 2.0 11% 57.2 35.2%8547Kn1065EDKn43 72E10863973276
104 N+2 -680 3.0 17% 60.2 33.4%104Kn643E863KD3 8735K10975Kn975
Rond 6, som NS mot par 4, Hubert Thorson - Per Skoglund
113NT N= 400 16.0 89% 76.2 38.5%D942KDD8KD754 Kn1062EKKn10532Kn3
121NT Ö= -90 4.0 22% 80.2 37.1%Kn1053K973D763E K4D105K98109762
Rond 7, som NS mot par 5, Björn Borin - Hans Burendahl
134NT Ö+1 -660 2.0 11% 82.2 35.1%D1074872Kn210952 65396E9865E86
144D N-2 -300 2.0 11% 84.2 33.4%EK1087E104210843 Kn27DKn1076EKKn95
Rond 8, som NS mot par 6, Nils-Erik Strömberg - Lars Ekmark
154 V-2 100 16.0 89% 100.2 37.1%KE963Kn98410932 E1076KKn841032D7
161 V= -80 10.0 56% 110.2 38.2%Kn6510853EKn10653 KD3E94K94Kn1082
Rond 9, som NS mot par 7, Peter Flodqvist - Michael Jungstedt
171NT V+1 -120 9.0 50% 119.2 38.9%Kn982E10Kn985K105 E1063D834D9764
183NT N+1 630 17.0 94% 136.2 42.0%102E4EKn84EKn1083 D964KD7K107375
Rond 10, som NS mot par 8, Åke Sjöberg - Lars Ekenlöv
192 Ö+3 -200 5.0 28% 141.2 41.3%754325E98ED65 K969872DKn54K7
204 Ö-3 300 18.0 100% 159.2 44.2%K10275972DKn832 84KKn32E84E1064
Rond 11, som NS mot par 9, Hans Hoppe - Hans Jitelius
211NT N= 90 10.0 56% 169.2 44.8%63E85EK1096EKn6 8754Kn7D843D97
223NT N-1 -50 1.0 6% 170.2 43.0%K75EK94ED2KKn7 DKn8642102Kn9433
Rond 12, som ÖV mot par 10, Ulla Nedlich - Manfred Nedlich
233 V-2 -200 1.0 6% 171.2 41.4%K76354E3105432 Kn10EK10762K72E8
242 V= 90 13.0 72% 184.2 42.7%765287431084E7 EDKn10KKn76DKn1062
Rond 13, som NS mot par 11, Per-Olof Rehn - Ingrid Linnarsson
251NT S-3 -150 0.0 0% 184.2 41.0%D52109Kn8652KD8 Kn864KD8763K54
264 Ö-1 100 13.0 72% 197.2 42.2%K895E865Kn9875 10746KKn972EK106