Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Kval DM för mixade par 2019-11-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Kval DM för mixade par 2019-11-03

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 30. Medel: 210.0.

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Björn Klefbohm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Charlotte Rudbäck - Mats Mårtensson
11NT S+1 120 14 100% 14 100.0%E9397610765382 DKn875EDKDKnKn43
23 Ö-2 100 5 36% 19 68.0%KD3Kn75942EK42 7D10EKKn105109753
Rond 2, som ÖV mot par 14, Kicki Orre - Lars Becklén
34 V-4 -400 0 0% 19 45.3%K974E94310Kn862 DKn1086D5EK3D54
44 N= -620 8 57% 27 48.2%Kn754K96Kn53276 EKD921094108432
Rond 3, som ÖV mot par 11, Gun Bellander - Klas Bellander
54 N= -620 3 21% 30 42.8%DKn42ED98610862 54210653KnED973
64 S= -130 5 36% 35 41.7%Kn72Kn43Kn1074E93 EK109841085E967
Rond 4, som NS mot par 6, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
73NT V= -600 9 64% 44 44.9%D10875E92K9766 9210838543Kn1054
85D S+2 750 14 100% 58 51.8%E54E953Kn109852 98792EDKn107ED4
Rond 5, som ÖV mot par 3, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
95 V+1 620 7 50% 65 51.6%Kn105Kn432ED87D9 9ED9KKn4EKKn654
103 S= -140 12 86% 77 55.0%109287D1075Kn963 Kn74D1096532KKD
Rond 6, som NS mot par 5, Mats Andersson - Ulla Lundström
113 V= -140 4 29% 81 52.6%410764K3KKn10943 KD10963KnD102876
122 Ö-2 100 13 93% 94 56.0%Kn1074K8D98KKn76 E2EKn10275421098
Rond 7, som ÖV mot par 12, Gunlis Åberg - Magnus Friberg
131NT V+1 120 9 64% 103 56.6%D97ED53Kn76KD2 E5Kn86K943Kn876
145 V-1 -50 3 21% 106 54.1%D1032EKn10872EKn6 8KKn72E4K87543
Rond 8, som ÖV mot par 2, Magnus Wegestål - Lotta Lundberg
152 Ö-2 -100 6 43% 112 53.3%10754210784K976 K8EK62K72D1083
164 N+1 -150 8 57% 120 53.6%9D1081065DKn10984 KD10875K997473
Rond 9, som ÖV mot par 16, Jan-Erik Olsson - Ulla Öberg
173NT V+3 490 9 64% 129 54.2%ED1042EK543E106 KnEKn432D109KKn43
182 Ö-1 -50 5 36% 134 53.2%Kn10876ED543EKn2 D3K109429610854
Rond 10, som ÖV mot par 13, Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova
194D V-1 -200 1 7% 135 50.7%Kn8E8KDKn876E82 KD97637253DKn4
201 N= -80 12 86% 147 52.5%10K87ED7527432 KDKn76Kn95298KKn
Rond 11, som NS mot par 15, Olle Persson - Christina Leander
214 V+1 -450 4 29% 151 51.4%752E1039753Kn83 D69EKD84K9764
222NT N-1 -50 10 71% 161 52.3%Kn8D1095KKn4ED97 ED936327321086
Rond 12, som NS mot par 4, Richard Korse - Lena Jönsson
233NT S-1 -100 7 50% 168 52.2%Kn104EK382KKn932 E8610982EK95D5
243NT N= 400 13 93% 181 53.9%K1062E6ED6K964 D7K1092KKn109485
Rond 13, som NS mot par 8, Christian Frisk - Mona Andersson
253 S-1 -50 9 64% 190 54.3%854Kn853K975K10 D62E964E1082D5
261NT Ö+1 -120 8 57% 198 54.4%EDKn1010975254K8 K8753DKn47D1075
Rond 14, som ÖV mot par 10, Eva Andersson - Lars-Göran Borgquist
274 Ö= 420 10 71% 208 55.0%93EKD1086595E9 Kn423DKn87KD632
282 S= -110 10 71% 218 55.6%E72Kn654EK9864 86D873D1082Kn52
Rond 15, som NS mot par 1, Sofia Karlsson - Håkan Karlsson
292 Ö+2 -130 2 14% 220 54.1%D108K85E1095395 7532Kn63KDKnKKn4
303NT V+1 -430 8 57% 228 54.2%D42Kn1084D1082D10 10963Kn6E985432