Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BF Club Centrum » Onsdagsspel 2019-09-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BF Club Centrum

Onsdagsspel 2019-09-18

Partävling, 6 bord, 12 par. Antal brickor: 24. Medel: 120.0.

Privatprotokoll för Lena Bergstén - Kirstin Löfgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
14 S-2 100 9 90% 9 90.0%KKn8Kn10873Kn5432 42EK65DKn6K986
23NT N+2 -660 2 20% 11 55.0%1072EKn95982D105 KD64374376964
Rond 2, som ÖV mot par 10, Inger Olsson - Viktoria Einarsson
34 V-1 -100 5 50% 16 53.3%87542DKn10D96109 EK1096K96E107E7
43NT S+1 -630 2 20% 18 45.0%Kn76Kn97Kn864Kn94 K5432K42E10765
Rond 3, som ÖV mot par 3, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
54 S= -130 3 30% 21 42.0%EKn7Kn10976DKn32Kn K10432E510976108
62 S+2 -170 2 20% 23 38.3%EK62D854D7464 109874373E10883
Rond 4, som ÖV mot par 7, Ingalill Eriksson - Birgitta Svensson
76NT N= -1440 0 0% 23 32.9%987653Kn10Kn9764 KKn4KD87296552
81 V+3 130 2 20% 25 31.2%EK106K95D10E1082 8Kn1032EK976354
Rond 5, som NS mot par 6, Said Eliasson - Carin Dahlberg
92NT V+1 -150 2 20% 27 30.0%85K4397EK7643 K97210871054D52
101NT V-2 200 10 100% 37 37.0%84K52D10864K32 K109532D8495ED
Rond 6, som NS mot par 11, Bo Byléhn - Olan Hedström
113 S= 140 2 20% 39 35.5%ED109762939942 KKnEK1085232E103
122 V-1 50 10 100% 49 40.8%953KD642E5432 E985KD1084Kn1097
Rond 7, som NS mot par 5, Henry Häljeryd - Ulf Henriksson
132 N+1 140 2 20% 51 39.2%105KD10K1042EDKn2 KD82Kn94EKn973K
144 V+3 -510 0 0% 51 36.4%987432K84EKn73 96410DKn75KD1065
Rond 8, som ÖV mot par 1, Jan Berggren - Inger Byström
152 V-2 -100 0 0% 51 34.0%DKn85K1096K96E6 9743E7EKn104DKn3
162 N+1 -140 6 60% 57 35.6%K3KKKn974D10765 E86529310862KKn
Rond 9, som NS mot par 4, Karin Eriksson - Sture Holm
174 N+3 510 5 50% 62 36.5%K109762EED8743 ED4E4K54KKn962
184 V-1 50 10 100% 72 40.0%KD75432E106E64 87654108DKn4K83
Rond 10, som ÖV mot par 12, Ellen Salzberg - Ulla-Britta Renman
195 S-2 100 4 40% 76 40.0%KKn1054ED6K10937 D9862974DKnD108
203NT S-1 100 8 80% 84 42.0%54EK4Kn762K953 8763Kn109810D862
Rond 11, som ÖV mot par 2, Klas Löfgren - Agneta Boberg
211NT Ö= 90 2 20% 86 41.0%9543D108D84EK7 K876EKnK96DKn103
224 Ö= 620 7 70% 93 42.3%E7653231096437 D8E854EK7ED53
Rond 12, som NS mot par 8, Rune Lind - Reidar Cedersund
233 Ö-1 100 8 80% 101 43.9%Kn108654KD109E32 E92D1054386396
243 N+2 200 2 20% 103 42.9%E108763E63103Kn3 KD595KDKn87E96