Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BF Club Centrum » Onsdagsspel 2019-09-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BF Club Centrum

Onsdagsspel 2019-09-18

Partävling, 6 bord, 12 par. Antal brickor: 24. Medel: 120.0.

Privatprotokoll för Ingalill Eriksson - Birgitta Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Ellen Salzberg - Ulla-Britta Renman
13 N-2 100 9 90% 9 90.0%KKn8Kn10873Kn5432 42EK65DKn6K986
22 S+1 -110 8 80% 17 85.0%1072EKn95982D105 KD64374376964
Rond 2, som ÖV mot par 5, Henry Häljeryd - Ulf Henriksson
34D V-1 -200 0 0% 17 56.7%87542DKn10D96109 EK1096K96E107E7
43NT S-1 100 10 100% 27 67.5%Kn76Kn97Kn864Kn94 K5432K42E10765
Rond 3, som NS mot par 4, Karin Eriksson - Sture Holm
54 S= 130 7 70% 34 68.0%98543E8497542 D6KD82K5EKD63
63 N+1 130 6 60% 40 66.7%DK62KKn32EDKn52 Kn5EKn109965K1097
Rond 4, som NS mot par 9, Lena Bergstén - Kirstin Löfgren
76NT N= 1440 10 100% 50 71.4%ED102E410742EK8 9653EKDKn83D103
81 V+3 -130 8 80% 58 72.5%D75E86Kn2KKn763 Kn9432D74854D9
Rond 5, som NS mot par 3, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
94 Ö= -620 0 0% 58 64.4%85K4397EK7643 K97210871054D52
103 S-2 -200 1 10% 59 59.0%84K52D10864K32 K109532D8495ED
Rond 6, som ÖV mot par 10, Inger Olsson - Viktoria Einarsson
113 S+2 -200 6 60% 65 59.1%54DKn4EKn75KD75 8376KD10864Kn86
122 V+1 140 7 70% 72 60.0%Kn1074Kn739653KD KD862E10Kn72E86
Rond 7, som NS mot par 2, Klas Löfgren - Agneta Boberg
133NT N+1 630 6 60% 78 60.0%105KD10K1042EDKn2 KD82Kn94EKn973K
144 V+1 -450 3 30% 81 57.9%987432K84EKn73 96410DKn75KD1065
Rond 8, som ÖV mot par 12, Ellen Salzberg - Ulla-Britta Renman
154 V= 420 4 40% 85 56.7%DKn85K1096K96E6 9743E7EKn104DKn3
163 Ö+1 130 9 90% 94 58.8%K3KKKn974D10765 E86529310862KKn
Rond 9, som ÖV mot par 11, Bo Byléhn - Olan Hedström
177 N-1 50 10 100% 104 61.2%53D1076Kn10763105 Kn8KKn98532D982
182 Ö= 110 4 40% 108 60.0%EKD3K9872Kn1095 Kn1092EKn9653D72
Rond 10, som NS mot par 6, Said Eliasson - Carin Dahlberg
194 Ö= -620 0 0% 108 56.8%73K1053765K642 EKn82E842EKn953
203NT S+1 630 10 100% 118 59.0%KD109D65E95374 EKn2732KD84EKn10
Rond 11, som ÖV mot par 8, Rune Lind - Reidar Cedersund
212 Ö+1 140 8 80% 126 60.0%9543D108D84EK7 K876EKnK96DKn103
223NT V-4 -400 0 0% 126 57.3%E7653231096437 D8E854EK7ED53
Rond 12, som ÖV mot par 1, Jan Berggren - Inger Byström
232 N-1 100 6 60% 132 57.4%K7E76KKn52D1084 D3Kn982E74KKn75
244 N+2 -480 2 20% 134 55.8%Kn2K108E65K10854 94DKn742942D72