Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Björken » Tisdag 12.00 (barometer) 2019-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Björken

Tisdag 12.00 (barometer) 2019-10-08

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Linnea Lundqvist - Louise Lundström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Åsa-Lena Ståhl - Lena Malmhäll
11NT Ö= -90 2.0 10% 2 10.0%10643D87532E4Kn KKnEKn10D8528763
23 V+1 -170 15.0 75% 17 42.5%1085EKn653Kn10954 E2109874K2D1096
Rond 2, som NS mot par 2, Barbro Isaksson - Erik-O Sandström
32 V+1 -110 2.0 10% 19 31.7%D653EK7410D743 E974D10D54Kn1065
43 Ö+1 -130 6.0 30% 25 31.2%952D1042D75Kn53 KKn10863E9Kn86D10
Rond 3, som NS mot par 3, Inger Öberg - Lars Öberg
55 S-1 -100 0.0 0% 25 25.0%K654E1081093243 10DKnDKn7EK109762
65 Ö+1 -680 8.0 40% 33 27.5%8243D9843Kn1087 EKn8752K1062D95
Rond 4, som NS mot par 4, Einar Lestander - Ulf Folkesson
73NT S= 600 4.0 20% 37 26.4%KDKn6109710653K6 E43DKn2KKn9EDKn7
83 V-1 50 6.0 30% 43 26.9%E764Kn10843K982 KKn108109753D5Kn4
Rond 5, som NS mot par 5, Gunborg Näslund - Marie-Louise Nilsson
93NT Ö-1 100 20.0 100% 63 35.0%864E10842KKn492 DKn79310953D743
103NT S-1 -100 7.0 35% 70 35.0%85D10757DKn9752 D106EKnEKD1043E8
Rond 6, som NS mot par 6, Ingemar Lindgren - Fred Östling
112NT N+1 150 12.0 60% 82 37.3%Kn6DKn95EK96K83 EK7543Kn542ED5
123 S+1 130 16.0 80% 98 40.8%9410953E8EKn1097 1076EKKDKn106554
Rond 7, som NS mot par 7, Inger Olsson - Vivianne Lundin
133NT V= -600 10.0 50% 108 41.5%108765K872K472 K32D10953Kn105109
143NT S-1 -50 11.0 55% 119 42.5%94KD8653KnKKn85 EKKn65297K10E43
Rond 8, som NS mot par 8, Britt Lundquist - Marianne Laitinen
155 S+1 620 13.0 65% 132 44.0%KKn10263D2EKn1096 EK97E5KD87542
162 N+1 110 9.0 45% 141 44.1%7E102E1092EK653 98542KnD53D742
Rond 9, som NS mot par 9, Robert Ullsten - Hans Granberg
173 Ö+1 -130 5.0 25% 146 42.9%EK8410972Kn65Kn8 Kn1032EKn85E10643
185 S-1 -100 4.0 20% 150 41.7%854KD8Kn10542K7 K107103EKD873E2
Rond 10, som NS mot par 10, Anders Åström - John-Elof Oskarsson
192 N+2 170 10.0 50% 160 42.1%EKn9536K8EKn874 K104K7Kn10765462
203NT S= 600 11.0 55% 171 42.8%E27EKn98643DKn3 K104D852KEK985
Rond 11, som NS mot par 11, Gull-Mari Rosén - Per Hedqvist
211NT Ö+1 -120 3.0 15% 174 41.4%KKn54543D1095K4 E976EKn24210973
222 V-3 300 14.0 70% 188 42.7%8EDKn92EK761084 E1043Kn10542ED97
Rond 12, som NS mot par 12, Bengt Hahne - Hans-Olov Gustafsson
233NT N-2 -200 0.0 0% 188 40.9%85EK7K987Kn543 KD93D953D105E7
245D S-1 -100 6.0 30% 194 40.4%1097653K1086D62 KnDKn95KD7EK987