Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Björken » Tisdag 12.00 (barometer) 2019-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Björken

Tisdag 12.00 (barometer) 2019-10-08

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.4.
Frirond ger egen procent

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Barbro Isaksson - Erik-O Sandström
12 Ö+1 -110 0.0 0% 0 0.0%10643D87532E4Kn KKnEKn10D8528763
24 V= -420 9.0 45% 9 22.5%1085EKn653Kn10954 E2109874K2D1096
Rond 2, som NS mot par 4, Einar Lestander - Ulf Folkesson
32 S= 110 16.0 80% 25 41.7%D653EK7410D743 E974D10D54Kn1065
42 S= 110 17.0 85% 42 52.5%952D1042D75Kn53 KKn10863E9Kn86D10
Rond 3, som NS mot par 6, Ingemar Lindgren - Fred Östling
53 Ö-2 100 4.0 20% 46 46.0%K654E1081093243 10DKnDKn7EK109762
64 Ö+2 -680 8.0 40% 54 45.0%8243D9843Kn1087 EKn8752K1062D95
Rond 4, som NS mot par 8, Britt Lundquist - Marianne Laitinen
73NT N+1 630 14.0 70% 68 48.6%KDKn6109710653K6 E43DKn2KKn9EDKn7
82NT Ö-1 50 6.0 30% 74 46.2%E764Kn10843K982 KKn108109753D5Kn4
Rond 5, som ÖV mot par 10, Anders Åström - John-Elof Oskarsson
92NT V+2 180 6.0 30% 80 44.4%EK3D7ED62EKn65 10952KKn6587K108
102NT S= -120 1.0 5% 81 40.5%EK2K9839510643 Kn9743642Kn862K
Rond 6, som NS mot par 12, Bengt Hahne - Hans-Olov Gustafsson
113NT S+1 430 20.0 100% 101 45.9%Kn6DKn95EK96K83 EK7543Kn542ED5
123 Ö-2 100 7.0 35% 108 45.0%9410953E8EKn1097 1076EKKDKn106554
Rond 7, som ÖV mot par 14, Seppo Larvia - Laila Cederqvist
133NT V= 600 10.0 50% 118 45.4%EDED876328654 Kn94Kn64E9EKDKn3
146D N-3 500 20.0 100% 138 49.3%3E1042E97541096 D1087KnD8632D72
Rond 8, som NS mot par 16, Britt-Louise Lovén - Kinna Lundin
156 S-1 -100 0.0 0% 138 46.0%KKn10263D2EKn1096 EK97E5KD87542
165 S-1 -50 2.0 10% 140 43.8%7E102E1092EK653 98542KnD53D742
Rond 9, som NS mot par 18, Gunilla Bohman - Britt-Inger Norberg
173NT V-1 50 12.0 60% 152 44.7%EK8410972Kn65Kn8 Kn1032EKn85E10643
185 N-1 -100 4.0 20% 156 43.3%854KD8Kn10542K7 K107103EKD873E2
Rond 10, som ÖV mot par 20, Gun Ivarsson - Inger Oscarsson
194 N-1 50 18.0 90% 174 45.8%876EDKn5332D105 D2109842ED9K93
203NT S-1 100 18.0 90% 192 48.0%D975Kn64D1072102 Kn863EK10935764
Rond 11, som ÖV mot par 22, Göran Olsson - Bo Lundin
211NT Ö+3 180 20.0 100% 212 50.5%DD1096EK76ED86 10832K87Kn83Kn52
223NT N-3 150 20.0 100% 232 52.7%DKn976K1083D832 K52765493KKn65
Rond 12, som NS mot par 1, Åsa-Lena Ståhl - Lena Malmhäll
232NT S= 120 9.0 45% 241 52.4%85EK7K987Kn543 KD93D953D105E7
243 Ö= -110 4.0 20% 245 51.0%1097653K1086D62 KnDKn95KD7EK987