Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Björken » Tisdag 12.00 (barometer) 2019-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Björken

Tisdag 12.00 (barometer) 2019-10-08

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gun Ivarsson - Inger Oscarsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Gunborg Näslund - Marie-Louise Nilsson
13 N= 140 19.0 95% 19 95.0%10643D87532E4Kn KKnEKn10D8528763
24 V-1 50 18.0 90% 37 92.5%1085EKn653Kn10954 E2109874K2D1096
Rond 2, som ÖV mot par 7, Inger Olsson - Vivianne Lundin
32 V= 90 13.0 65% 50 83.3%KKn9863762K982 1082Kn52EKKn983E
41NT Ö= 90 9.0 45% 59 73.8%D7KKn73EK10E642 E48659432K987
Rond 3, som NS mot par 9, Robert Ullsten - Hans Granberg
53 Ö-3 150 18.0 90% 77 77.0%K654E1081093243 10DKnDKn7EK109762
64 Ö+2 -680 8.0 40% 85 70.8%8243D9843Kn1087 EKn8752K1062D95
Rond 4, som ÖV mot par 11, Gull-Mari Rosén - Per Hedqvist
73NT N+1 -630 6.0 30% 91 65.0%108564ED849832 972EK853721054
83NT Ö-2 -100 7.0 35% 98 61.2%D93KDKn62E10753 52E8642EK97D6
Rond 5, Frirond
9  - 8.5 43% 106.5 59.2%864E10842KKn492 DKn79310953D743
10  - 8.5 43% 115 57.6%85D10757DKn9752 D106EKnEKD1043E8
Rond 6, som NS mot par 15, Jan Gelfgren - Karl-Evert Lindelöf
111NT S+3 180 14.0 70% 129 58.7%Kn6DKn95EK96K83 EK7543Kn542ED5
123 V-1 50 3.0 15% 132 55.1%9410953E8EKn1097 1076EKKDKn106554
Rond 7, som ÖV mot par 17, Jan Berglund - Leif Sandberg
134 V+1 150 2.0 10% 134 51.6%EDED876328654 Kn94Kn64E9EKDKn3
144 S-1 50 9.0 45% 143 51.1%3E1042E97541096 D1087KnD8632D72
Rond 8, som ÖV mot par 19, Hans-Göran Larsson - Lage Nyberg
155 S+1 -620 7.0 35% 150 50.1%9865DKn1054KKn103 D743E82987643
165 N-2 100 20.0 100% 170 53.2%KD103974KKn8Kn109 EKn6KD86537648
Rond 9, som NS mot par 21, Tage Ahlgren - Stefan Fjällström
173 Ö+1 -130 5.0 25% 175 51.5%EK8410972Kn65Kn8 Kn1032EKn85E10643
183 S+2 150 15.0 75% 190 52.8%854KD8Kn10542K7 K107103EKD873E2
Rond 10, som NS mot par 23, Christina Lidström-Nordin - Peter Frost
194 N-1 -50 2.0 10% 192 50.6%EKn9536K8EKn874 K104K7Kn10765462
203NT S-1 -100 2.0 10% 194 48.5%E27EKn98643DKn3 K104D852KEK985
Rond 11, som ÖV mot par 2, Barbro Isaksson - Erik-O Sandström
211NT Ö-1 -50 3.0 15% 197 47.0%DD1096EK76ED86 10832K87Kn83Kn52
225 S+2 -440 0.0 0% 197 44.8%DKn976K1083D832 K52765493KKn65
Rond 12, som ÖV mot par 4, Einar Lestander - Ulf Folkesson
231NT N+2 -150 4.0 20% 201 43.7%EKn10710E642K982 642Kn8642Kn3D106
245D Ö-2 -300 4.0 20% 205 42.8%EE3E105432Kn1043 KD842742Kn9865