Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-10-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-10-03

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ingalill Eriksson - Bengt Eldered

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Viktoria Einarsson - Bo Byléhn
16 Ö+1 -1010 3.0 17% 3 17.0%876D1087KD9742 K9753229532Kn10
23 V-1 50 10.0 56% 13 36.5%E53Kn104K6EKD94 D107D7387210763
Rond 2, som NS mot par 14, Agneta Danielsson - Ylva Papp
34 V-2 200 13.0 72% 26 48.3%98754ED5K2Kn63 ED1064E10543984
44 Ö+1 -650 0.0 0% 26 36.2%D9875EKn83D739 KKn10635210651053
Rond 3, Frirond
5  - 7.5 42% 33.5 37.4%106EKn7Kn107410952 K985K1062E9K43
6  - 7.5 42% 41 38.2%Kn953D861029852 EK106K97438733
Rond 4, som ÖV mot par 12, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
73NT Ö-1 -100 0.0 0% 41 32.7%K87EKn653Kn7543 EKn5DEKKn94E982
83NT S-1 50 14.0 78% 55 38.4%K1074976510952Kn 63KD10Kn763E542
Rond 5, som ÖV mot par 11, Björn Backlund - Anneli Sagersten
94 Ö= 130 13.0 72% 68 42.1%E104E107DKn52D74 76KKn82EK963Kn3
104 S= -620 3.0 17% 71 39.6%E85328643E654 D9610652ED9732
Rond 6, som NS mot par 22, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
114 S+1 450 11.0 61% 82 41.5%KKn54K8210ED1092 ED1087KnE876Kn86
122 N-2 -200 2.0 11% 84 39.0%63E843DEKn8642 D82Kn96E9742D5
Rond 7, som NS mot par 21, Inger Olsson - Marianne Norström
134 S-1 -100 1.0 6% 85 36.5%E1098752KDK982 Kn52EKn10982ED76
142 V-1 50 17.0 94% 102 40.6%96K943Kn864ED5 EKn4352D972K87
Rond 8, som ÖV mot par 20, Lars Hedberg - Margaretha Holmlund
153 V+1 170 3.0 17% 105 39.0%Kn6542DKn9KnE932 EKD83310987DKn7
163 S= -140 5.0 28% 110 38.3%Kn542E2KD65E98 E107D9873107653
Rond 9, som NS mot par 19, Agneta Boberg - Inger Byström
172 S-1 -50 10.0 56% 120 39.4%KnE98Kn108642642 E109836425EKKn5
183 V+1 -130 14.0 78% 134 41.5%K5E433D1097643 10763DKn97Kn95Kn8
Rond 10, som NS mot par 18, Gunnel Modig - Britt Bergman
194 Ö-1 100 11.0 61% 145 42.5%D9E104D63D7543 EKn32D398510962
20Pass 13.0 72% 158 44.0%94EKn2Kn643EKn62 ED7K108592D987
Rond 11, som NS mot par 17, Bert Hellström - Nils Wänglund
213 S+1 170 7.0 39% 165 43.8%ED92106525KKn52 K1075494E74E109
222NT N= 120 14.0 78% 179 45.3%Kn10943975D10K103 6EKn4KKn982E976
Rond 12, som NS mot par 16, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
233 Ö+1 -130 2.0 11% 181 43.8%E76865397Kn1092 K105104KKnEKD865
243NT S-1 -50 0.0 0% 181 42.0%E9ED10K9852EK4 Kn873Kn753D6Kn92