Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-10-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-10-03

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kerstin Selin - Torbjörn Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
14 Ö+3 -510 11.0 61% 11 61.0%876D1087KD9742 K9753229532Kn10
22 N+1 110 13.0 72% 24 66.5%E53Kn104K6EKD94 D107D7387210763
Rond 2, som NS mot par 11, Björn Backlund - Anneli Sagersten
34 V-2 200 13.0 72% 37 68.3%98754ED5K2Kn63 ED1064E10543984
45 V= -600 3.0 17% 40 55.5%D9875EKn83D739 KKn10635210651053
Rond 3, som NS mot par 22, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
51NT S-1 -100 4.0 22% 44 48.8%ED72985D32E76 Kn43D43K865DKn8
63NT S+1 430 8.0 44% 52 48.0%42102ED65ED764 D87EKn5KKn94KKn10
Rond 4, som NS mot par 21, Inger Olsson - Marianne Norström
71NT Ö+1 -120 16.0 89% 68 53.9%D94328432876K 106K10975D102D106
83NT S-1 -50 4.0 22% 72 49.9%EDKn9532D84K96 82EKn84EKD10873
Rond 5, som NS mot par 20, Lars Hedberg - Margaretha Holmlund
93 Ö+1 -130 5.0 28% 77 47.4%KD985D64107486 Kn329538EK10952
104 S= 620 15.0 83% 92 51.0%KKn107974K1098Kn10 4EKDKn3Kn752KD8
Rond 6, som NS mot par 19, Agneta Boberg - Inger Byström
115 S= 450 11.0 61% 103 51.9%KKn54K8210ED1092 ED1087KnE876Kn86
122 Ö+2 -170 4.0 22% 107 49.4%63E843DEKn8642 D82Kn96E9742D5
Rond 7, som ÖV mot par 18, Gunnel Modig - Britt Bergman
133 S+1 -130 6.0 33% 113 48.2%D97643KKn4E644 K8D1063753Kn1053
142NT Ö= 120 11.0 61% 124 49.1%D1052Kn6K3Kn10963 K87ED1087E10542
Rond 8, som ÖV mot par 17, Bert Hellström - Nils Wänglund
154 V+1 450 18.0 100% 142 52.5%Kn6542DKn9KnE932 EKD83310987DKn7
163 N-1 50 11.0 61% 153 53.0%Kn542E2KD65E98 E107D9873107653
Rond 9, som ÖV mot par 16, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
172 S+1 -110 2.0 11% 155 50.5%D742K73K93D98 K65DKn105ED71073
183 V+1 130 4.0 22% 159 48.9%DKn984K106KD87K E2852E10642E52
Rond 10, som NS mot par 15, Viktoria Einarsson - Bo Byléhn
192 V+1 -140 3.0 17% 162 47.3%D9E104D63D7543 EKn32D398510962
20Pass 13.0 72% 175 48.5%94EKn2Kn643EKn62 ED7K108592D987
Rond 11, som NS mot par 14, Agneta Danielsson - Ylva Papp
214 S= 620 14.0 78% 189 49.9%ED92106525KKn52 K1075494E74E109
222 S+1 110 11.0 61% 200 50.4%Kn10943975D10K103 6EKn4KKn982E976
Rond 12, Frirond
23  - 9.1 51% 209.1 50.4%DKn92Kn7E1053243 843EKD92D8647
24  - 9.1 51% 218.2 50.5%D629842Kn104D108 K1054K6E737653