Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-09-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-09-19

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Jeanette Jensen - Ulla Berglund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Klas Löfgren - Agneta Boberg
11NT S+1 120 8 44% 8 44.0%KD97443E106K42 E10KKn10769842D5
23 Ö+2 -150 8 44% 16 44.0%K10976842Kn92Kn7 D43Kn1076E643KD
Rond 2, som NS mot par 2, Margareta Sandberg - Marianne Norström
33NT Ö+1 -630 8 44% 24 44.0%987KD9425D1086 E105287Kn76Kn752
43 S+1 170 18 100% 42 58.0%D542DKn8428D82 EKn10863K95KK97
Rond 3, som NS mot par 3, Bert Hellström - Sven-Erik Svedin
51 Ö-1 50 5 28% 47 52.0%Kn10KD2EK2Kn8654 D976E104DKn3972
61NT Ö-1 100 14 78% 61 56.3%E5KD9610754Kn75 Kn761073EDKn9893
Rond 4, som NS mot par 4, Bo Byléhn - Inger Byström
73 S+1 170 16 89% 77 61.0%EKKn732K762967 D4DKn109537Kn986
83 S-1 -50 0 0% 77 53.4%EKD6439764E65 KnEDKn82Kn108K872
Rond 5, som NS mot par 5, Björn Backlund - Anneli Sagersten
94 N+2 480 6 33% 83 51.1%EK1098757K4KD5 DKn6KD864E103E6
103 V= -140 2 11% 85 47.1%921052EK1054Kn108 Kn1064Kn8DKn3K965
Rond 6, som NS mot par 6, Lennart Sohlin - Anna-Lisa Åkerdahl
114 V-1 50 13 72% 98 49.4%EK8432Kn7329Kn4 75KKn876538752
123NT N-2 -200 4 22% 102 47.1%K736EK84D7542 Kn105EKD43Kn65106
Rond 7, som ÖV mot par 7, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
132 Ö+2 130 10 56% 112 47.8%7487E1063DKn854 ED9ED5KKn72763
142 N+2 -170 4 22% 116 45.9%KKn39654D1054Kn3 D986410EKn62K104
Rond 8, som NS mot par 8, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
154 V= -420 2 11% 118 43.6%Kn9274232EKn853 E1055KKn76KD1074
162 S-1 -50 9 50% 127 44.0%7D43K10542E986 KDKn8329627KD10
Rond 9, som ÖV mot par 9, Lars Hedberg - Margaretha Holmlund
173 V-1 -50 5 28% 132 43.1%D54K932954D53 E93254EKDKn1062
183NT V-1 -50 1 6% 133 41.0%KKn86852EDKn1087 KD9103E10976K63
Rond 10, som NS mot par 10, Ylva Papp - Agneta Danielsson
192 Ö= -110 5 28% 138 40.3%1095E62E1074E98 DKn39743K863103
203 S+1 130 7 39% 145 40.2%EKD6EEDKnD10732 5432D539865K4
Rond 11, som ÖV mot par 11, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
214 N-1 100 7 39% 152 40.2%974K510972K1087 E5ED1043Kn35432
221 S-1 50 18 100% 170 42.9%10965Kn7652KnKD6 D42D84EK84732
Rond 12, som ÖV mot par 12, Lennart Wiklund - Sune Häggbom
233NT V-1 -100 1 6% 171 41.3%E72EKn3D838765 KD5K108EKn10D943
245 Ö+1 480 12 67% 183 42.4%EDKn63EDKn106Kn76 K87584K864EKn10