Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-09-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-09-12

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Agneta Danielsson - Ylva Papp

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Jan Berggren - Olan Hedström
16NT N-2 -100 4 20% 4 20.0%K82E87E52E764 EDKD3Kn1086KKn83
24 N-1 -100 3 15% 7 17.5%K932E109645386 E6KD3ED86DKn42
Rond 2, som NS mot par 17, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
34 Ö= -620 8 40% 15 25.0%D943D96962E32 K1076Kn53KD5Kn107
42 V-1 100 13 65% 28 35.0%K964Kn3EKn108652 Kn29854KKn742K3
Rond 3, som ÖV mot par 16, Inger Byström - Agneta Boberg
54 Ö= 420 15 75% 43 43.0%EDKn986583EK53 K7DKn76563K1084
63 S+1 -130 10 50% 53 44.2%86KKn874E86K87 E1074D1093210764
Rond 4, som NS mot par 15, Henry Häljeryd - Ulf Henriksson
74 N+1 650 13 65% 66 47.1%Kn8KD108763KE42 EK7552ED10Kn1073
84 S-2 -100 0 0% 66 41.2%54Kn873Kn8642DKn ED71042EKD97K6
Rond 5, som NS mot par 14, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
93NT Ö+1 -630 10 50% 76 42.2%K91052E9654765 Kn64298737ED84
103NT Ö+1 -630 0 0% 76 38.0%Kn5E1048743E1087 E108432D98105Kn9
Rond 6, som NS mot par 13, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
115D V-1 100 16 80% 92 41.8%E10952652E7252 KKn8KD84364E83
125 S-1 -100 3 15% 95 39.6%109732D9865DKn3 EKn86EK3EKn10322
Rond 7, som NS mot par 12, Inger Olsson - Margareta Sandberg
132 V+3 -200 17 85% 112 43.1%DKn53Kn83975387 K10429KD102D632
143NT N+1 430 10 50% 122 43.6%E5E3KKn94D9532 K963Kn86ED6KKn10
Rond 8, som NS mot par 11, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
155 V+1 -420 5 25% 127 42.3%KD1042E84D754Kn 65DKn109210832D9
161NT S+2 150 15 75% 142 44.4%109853KDKnEK3Kn5 K105432D754K106
Rond 9, som NS mot par 22, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
174 N+1 450 12 60% 154 45.3%ED9828EKn10KD82 KKn765KDKn39794
182 Ö+2 -170 10 50% 164 45.6%85D1042EK52K74 Kn4K95Kn86EKn982
Rond 10, som ÖV mot par 21, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
193NT N-1 50 7 35% 171 45.0%9742D1097ED1093 K5EK88764Kn652
205D N-2 500 3 15% 174 43.5%42ED43KKn87232 EDKn9KKn106ED1043
Rond 11, som ÖV mot par 20, Gunnel Modig - Jeanette Jensen
215 Ö-2 -100 16 80% 190 45.2%KKn93103Kn6EKKn74 764K8598109532
223NT S+2 -460 2 10% 192 43.6%108742Kn10776282 D9D9643E4KKn53
Rond 12, som ÖV mot par 19, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
235 V= 600 9 45% 201 43.7%E92K97DKn965KD K76D105EK84Kn72
244 Ö-1 -50 12 60% 213 44.4%72K1095EKKn63E10 9865EKn87410482