Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-09-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-09-12

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Jeanette Jensen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Ingrid Wahlberg - Marianne Norström
16NT N-1 -50 9 45% 9 45.0%K82E87E52E764 EDKD3Kn1086KKn83
22NT S= 120 9 45% 18 45.0%K932E109645386 E6KD3ED86DKn42
Rond 2, som ÖV mot par 21, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
34 Ö= 620 12 60% 30 50.0%8EK1087427KD64 EKn52EKn10843985
43 Ö= 110 13 65% 43 53.8%75EKD1061085394 ED108372ED96D7
Rond 3, som NS mot par 19, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
52 Ö+2 -170 15 75% 58 58.0%3EK2Kn109854D76 10421094D72EKn92
62 S-2 -100 2 10% 60 50.0%DKn9EKD9532D52 K53265Kn4EKn1093
Rond 4, som ÖV mot par 6, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
74 N= -620 14 70% 74 52.9%D1096439874KD5 2EKn4Kn96532986
82 S+1 -110 11 55% 85 53.1%K108329510310532 Kn96EKD65E9874
Rond 5, som ÖV mot par 1, Kerstin Selin - Torbjörn Larsson
93NT Ö+2 660 18 90% 103 57.2%E87KDKn4KD10823 D1053E6Kn3KKn1092
104 V-1 -100 16 80% 119 59.5%K76KKn652EKD54 D973KDKn962632
Rond 6, som ÖV mot par 7, Lars Olsson - Kurt Norström
112 V+3 150 20 100% 139 63.2%743EKn1097910764 D6KDKn10853KDKn9
122 S+2 -130 4 20% 143 59.6%542D754EK7654 KDKn10986K741098
Rond 7, som ÖV mot par 2, Eivor Örlefors - Siv Lindgren
134 V+1 650 16 80% 159 61.2%96KD1042Kn8Kn1095 E87E765E64EK4
142 N+2 -130 14 70% 173 61.8%87K10754875328 DKn1042D9210E764
Rond 8, som NS mot par 8, Björn Backlund - Anneli Sagersten
155 Ö+1 -420 5 25% 178 59.3%KD1042E84D754Kn 65DKn109210832D9
161NT S+3 180 19 95% 197 61.6%109853KDKnEK3Kn5 K105432D754K106
Rond 9, som NS mot par 3, Lennart Wiklund - Sune Häggbom
174 N+1 450 12 60% 209 61.5%ED9828EKn10KD82 KKn765KDKn39794
183 Ö+3 -230 5 25% 214 59.4%85D1042EK52K74 Kn4K95Kn86EKn982
Rond 10, som ÖV mot par 9, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
191NT N-1 50 7 35% 221 58.2%9742D1097ED1093 K5EK88764Kn652
204 V+1 650 16 80% 237 59.2%42ED43KKn87232 EDKn9KKn106ED1043
Rond 11, som NS mot par 4, Agneta Danielsson - Ylva Papp
215 Ö-2 100 4 20% 241 57.4%ED2DKn764E7528 1085E92KD1043D6
223NT S+2 460 18 90% 259 58.9%E653EK1083E1076 KKnK852DKn95D94
Rond 12, som ÖV mot par 10, Liz Callbo - Roger Edholm
233NT Ö= 600 9 45% 268 58.3%E92K97DKn965KD K76D105EK84Kn72
243 Ö= 140 18 90% 286 59.6%72K1095EKKn63E10 9865EKn87410482