Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-09-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-09-12

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Eivor Örlefors - Siv Lindgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
13NT N+2 -460 1 5% 1 5.0%763Kn1094K971092 Kn10954652D43D5
24 S= -620 4 20% 5 12.5%7547Kn9742E1095 DKn108Kn852K10K73
Rond 2, som NS mot par 13, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
32 Ö+2 -170 16 80% 21 35.0%D943D96962E32 K1076Kn53KD5Kn107
43 N-1 -100 10 50% 31 38.8%K964Kn3EKn108652 Kn29854KKn742K3
Rond 3, som NS mot par 12, Inger Olsson - Margareta Sandberg
54 Ö= -420 5 25% 36 36.0%3EK2Kn109854D76 10421094D72EKn92
63 Ö-1 100 5 25% 41 34.2%DKn9EKD9532D52 K53265Kn4EKn1093
Rond 4, som NS mot par 11, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
74 N+2 680 19 95% 60 42.9%Kn8KD108763KE42 EK7552ED10Kn1073
82 S= 90 2 10% 62 38.8%54Kn873Kn8642DKn ED71042EKD97K6
Rond 5, som NS mot par 22, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
93NT Ö+1 -630 10 50% 72 40.0%K91052E9654765 Kn64298737ED84
103NT Ö-3 300 11 55% 83 41.5%Kn5E1048743E1087 E108432D98105Kn9
Rond 6, som NS mot par 21, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
114 V= -130 5 25% 88 40.0%E10952652E7252 KKn8KD84364E83
122 V= -110 0 0% 88 36.7%109732D9865DKn3 EKn86EK3EKn10322
Rond 7, som NS mot par 20, Gunnel Modig - Jeanette Jensen
134 V+1 -650 4 20% 92 35.4%DKn53Kn83975387 K10429KD102D632
142 N+2 130 6 30% 98 35.0%E5E3KKn94D9532 K963Kn86ED6KKn10
Rond 8, som ÖV mot par 19, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
151 N-2 200 12 60% 110 36.7%97K7636K76432 EKn835EKKn9E1085
161NT S+1 -120 11 55% 121 37.8%E72E76Kn1029843 DKn6498986ED72
Rond 9, som ÖV mot par 18, Jan Berggren - Olan Hedström
174 N+1 -450 8 40% 129 37.9%4E107654264Kn106 1039KD8532E753
182 Ö+1 140 5 25% 134 37.2%EK10932EKn87610D D763D974310653
Rond 10, som ÖV mot par 17, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
192 S-1 50 7 35% 141 37.1%9742D1097ED1093 K5EK88764Kn652
203 V+3 170 0 0% 141 35.2%42ED43KKn87232 EDKn9KKn106ED1043
Rond 11, som NS mot par 16, Inger Byström - Agneta Boberg
211 Ö+1 -110 0 0% 141 33.6%ED2DKn764E7528 1085E92KD1043D6
222 V-1 100 4 20% 145 33.0%E653EK1083E1076 KKnK852DKn95D94
Rond 12, som NS mot par 15, Henry Häljeryd - Ulf Henriksson
233NT V+2 -660 3 15% 148 32.2%108386323E9654 DKn54EKn410721083
243 V= -140 2 10% 150 31.2%EDKn43D6295654 K103D872KDKn973