Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Sommarbridge 12 2019-08-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Sommarbridge 12 2019-08-29

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 24, Kerstin Engström - Eva Engström
12 Ö+1 110 15.4 70% 15.4 70.0%EKn104EDD1075462 973K85292EKn107
25 Ö-2 -100 19.7 90% 35.1 80.0%E52D9764Kn97Kn10 KKnE10832D98652
Rond 2, som NS mot par 23, Olan Hedström - Jan Berggren
34 V+1 -650 12.1 55% 47.2 71.7%109641054D510985 Kn7DK643EK7643
43 S= 110 12.1 55% 59.3 67.5%K873D1071032EKn9 KnE54KD86D8432
Rond 3, som ÖV mot par 22, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
53NT V-2 -100 7.7 35% 67 61.0%DKn8525398EKD9 10KKn9EK652Kn652
64D S-2 300 15.4 70% 82.4 62.5%EK1084K98310542 5KKn963E10752ED
Rond 4, som NS mot par 21, Inger Byström - Bo Byléhn
73 S= 140 15.4 70% 97.8 63.6%KD475310953253 EKn1097EK62D982
84 V+2 -480 4.5 20% 102.3 58.1%Kn97107E52Kn5432 D86Kn96Kn1098D109
Rond 5, som NS mot par 19, Henry Häljeryd - Kjell Håkansson
116 N-1 -50 0.1 0% 102.4 51.7%KKn97543EE62107 E1082D10862K3K3
123NT S-2 -200 2.3 10% 104.7 47.5%D1062D10DKn96543 E7EK32E1073E84
Rond 6, som NS mot par 18, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
134 N= 620 13.2 60% 117.9 48.6%976Kn86543K863 K8K1072ED54E102
142 V-2 100 8.8 40% 126.7 47.9%K97Kn9DKn43Kn732 DKn4D86E865ED6
Rond 7, som ÖV mot par 17, Sune Häggbom - Lennart Wiklund
154 V+2 480 21.9 100% 148.6 51.9%3262ED1087D853 K64EKKn1075K942
164 S+2 -480 7.7 35% 156.3 50.7%10573852KDKn984 E89652DKn106452
Rond 8, som ÖV mot par 16, Barbro Andersson - Carin Risberg
173 S-1 50 15.4 70% 171.7 52.0%842Kn652ED3K108 D1073E73747643
182D N-2 500 21.9 100% 193.6 55.0%E104K1089868642 Kn2E92KDKn7KD103
Rond 9, som NS mot par 15, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
194 S+1 150 4.5 20% 198.1 52.9%Kn32EKKn642D985 ED4D10659EKn1062
203NT Ö+3 -690 19.7 90% 217.8 55.0%K10987721096342 DKn543D63Kn7287
Rond 10, som NS mot par 14, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
212 S= 110 14.0 64% 231.8 55.5%KKn109D1042K3DKn4 ED643KD949752
222 Ö-2 200 22.0 100% 253.8 57.7%742DK1053KD987 E53E7432Kn82103
Rond 11, Frirond
23  - 12.5 57% 266.3 57.7%D10528787510742 K643EKn62K3K98
24  - 12.5 57% 278.8 57.6%75K864762KD43 K10375D95410975
Rond 12, som NS mot par 25, Agneta Danielsson - Ylva Papp
253NT Ö+1 -630 9.9 45% 288.7 57.1%E109748D53D987 61074321074Kn1053
264 V+1 -650 11.0 50% 299.7 56.8%Kn722K9KDKn9763 8543E109D107282