Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Sommarbridge 10 2019-08-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Sommarbridge 10 2019-08-15

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Inger Svensson - Inga-Lisa Svanstedt
31NT Ö+3 -180 0 0% 0 0.0%D964102KDKn3DKn2 E1052Kn743851084
44 N+2 680 11 50% 11 25.0%KDKn62EEKnEK985 E10874103292Kn72
Rond 2, som NS mot par 14, Carin Risberg - Ingemar Svensson
54 V= -420 17 77% 28 42.3%D9KKn94K1086E98 4E8753Kn53K1065
64 S-1 -50 12 55% 40 45.5%KD38654E763K3 EKn842KnKKn84Kn85
Rond 3, som ÖV mot par 26, Inger Eriksson - Marynett Ernback
74 N-2 200 18 82% 58 52.8%EK653Kn1083EK87 Kn842D975464D6
82 V+2 170 22 100% 80 60.7%Kn89743D1062973 ED7EDKn52E8535
Rond 4, som ÖV mot par 25, Karin Eriksson - Sture Holm
94 N= -420 8 36% 88 57.1%863742K853254 EK2D109EDKn9872
101NT S+1 -120 18 82% 106 60.2%D942K7K852Kn75 Kn1073ED10846439
Rond 5, som NS mot par 24, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
112 V= -110 17 77% 123 62.1%8654K73ED7D103 DKn103851043EKn95
123 N= 110 18 82% 141 64.1%82Kn6ED4EDKn952 K961072K763K64
Rond 6, som NS mot par 23, Gun Thuvesson - Hjördis Smedberg
134 Ö-2 200 20 91% 161 66.5%D1032KDKn89KKn87 9759542KKn4E62
144 S= 420 14 64% 175 66.3%E84D1073KDKn986 Kn92EKn64K1054E5
Rond 7, som NS mot par 22, Gunilla Hermansson - Karin Selin
154 V+1 -450 7 32% 182 63.7%642E8109639853 107Kn965432DED6
164 S+1 450 15 68% 197 64.0%103D82E104Kn10964 EKKn975278EK72
Rond 8, som NS mot par 21, Inger Byström - Bo Byléhn
174 S+2 480 12 55% 209 63.4%DKn8728E1032D94 E10953EKD107E62
183NT S+1 630 9 41% 218 62.0%EDKn5DKnK43Kn962 K9E743EKn109E85
Rond 9, som ÖV mot par 20, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
193 N+1 -130 4 18% 222 59.4%985E6D71086432 ED1032KD973697
20Pass 13 59% 235 59.4%93E73KKn96K1043 D1087482ED10292
Rond 10, som NS mot par 19, Ulla Blanck - Poul Steckhahn
212 S= 110 18 82% 253 60.6%Kn6E973262EK106 E9543D5KKn10873
221NT V-1 100 11 50% 264 60.0%EDKn7532E84K76 10865K97D32D108
Rond 11, som ÖV mot par 18, Agneta Boberg - Christer Hellström
231NT S+2 -150 13 59% 277 60.0%654323D7531072 Kn10EKn852K96KD6
242 V= 110 18 82% 295 61.0%D1093KD93KDKn63 764284K987E94
Rond 12, som NS mot par 17, Anneli Sagersten - Björn Backlund
256 N= 980 20 91% 315 62.3%D8652EKn108EKD5 EKKnD72Kn974K103
264 N-1 -100 4 18% 319 60.5%2EK962E7542E6 Kn97D5KD8Kn9872