Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-09-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-09-10

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 263.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Agneta Boberg - Jan Berggren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Lennart Lindqvist - Sven Nyberg
11 N+2 140 7.7 35% 7.7 35.0%EDKn10E108432E3K 9436D762107542
22 Ö+1 -140 18.6 85% 26.3 60.0%Kn87342KnKDKn873 6EKD9839753104
Rond 2, som NS mot par 14, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
31NT V-1 100 6.6 30% 32.9 50.0%E3E943Kn10864K9 Kn1072KD622Kn854
43NT Ö+1 -630 1.2 5% 34.1 38.8%985321086210877 K10D3Kn94EDKn1062
Rond 3, Frirond
5  - 10.2 46% 44.3 40.2%E92E95Kn983K75 6410876K429432
6  - 10.2 46% 54.5 41.2%Kn1065K98742E85 EKD964D9106K76
Rond 4, som NS mot par 25, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
74 N+3 710 17.5 80% 72 46.7%97643Kn10326K65 EK1052E4EK982D
85D Ö-4 800 21.9 100% 93.9 53.4%ED109464ED10982 52K10ED10987637
Rond 5, som ÖV mot par 24, Margareta Sandberg - Per Sandberg
93 S+2 -150 18.6 85% 112.5 56.9%D65Kn10644KKn1072 9872E972KnED86
102 V+1 140 2.3 10% 114.8 52.2%DKn5DKn53DKn8663 62EK872K94ED10
Rond 6, som NS mot par 23, Roger Edholm - Lennart Wiklund
111NT Ö+1 -120 7.7 35% 122.5 50.6%ED9748654DKn76 105KD932E65343
123NT S= 600 19.7 90% 142.2 53.9%EK2E5432E105K2 Kn1065KKn943E643
Rond 7, som NS mot par 21, Ingemar Svensson - Liane Svensson
154 V+1 -450 15.4 70% 157.6 55.2%Kn4KKn1098763D63 K10865433KKn1072
163 S+1 130 11.0 50% 168.6 54.8%K432D59636543 E10EK43KDKn8787
Rond 8, som NS mot par 20, Björn Backlund - Ulla Blanck
173NT V-2 100 19.7 90% 188.3 57.1%K596DKn106D10752 Kn632Kn1084243Kn9
183 Ö= -140 9.9 45% 198.2 56.4%E6K63E742KKn42 95Kn9410963D983
Rond 9, som ÖV mot par 19, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
193NT Ö-1 -100 4.5 20% 202.7 54.2%K5K762D75E754 E976DKn8E962D6
204 Ö-1 -100 4.5 20% 207.2 52.3%K53ED7DKn7E862 EDKn109985982Kn7
Rond 10, som ÖV mot par 18, Bengt Eldered - Åke Åberg
211NT V+1 120 20.0 91% 227.2 54.4%K842DKnD85E964 E103K103E42Kn853
224 S= -420 13.0 59% 240.2 54.6%10976Kn73Kn109743 DKn8538EKDKn665
Rond 11, som NS mot par 17, Eva Ribbenberg - Anneli Sagersten
232NT N-2 -200 2.3 10% 242.5 52.5%KD1098Kn10D965E9 KnEK853E1083Kn43
243 N-4 -200 0.1 0% 242.6 50.1%EDKn92D5D96326 53Kn642EKn4E1092
Rond 12, som NS mot par 16, Arne Mulari - Renate Rhodin
254 N-1 -50 1.2 5% 243.8 48.1%42KKn8EDKn9873D EKn8755452Kn862
263NT S-3 -300 0.1 0% 243.9 46.1%KKn103KKn10KKn8765 ED953EK485232