Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-09-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-09-10

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 263.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Arne Mulari - Renate Rhodin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Reidar Cedersund - Rune Lind
32 S+1 -140 11.0 50% 11 50.0%D95875D975D62 K864Kn10EK3E1073
44 V-2 -200 1.2 5% 12.2 27.5%ED4KnKD63K9543 Kn76EK9754E528
Rond 2, som ÖV mot par 3, Bernt Strömberg - Fritiof Modig
54 N= -620 9.9 45% 22.1 33.3%E92E95Kn983K75 6410876K429432
64 V+1 650 21.9 100% 44 50.0%Kn1065K98742E85 EKD964D9106K76
Rond 3, som ÖV mot par 10, Bo Byléhn - Henry Häljeryd
74 S+2 -680 13.2 60% 57.2 52.0%DD96DKn7543E108 Kn8K87510Kn97432
83NT S-4 200 21.9 100% 79.1 60.0%K63ED98732653 Kn87Kn542KKn5KKn4
Rond 4, som ÖV mot par 4, Lars Olsson - Kurt Norström
95 S= -400 4.5 20% 83.6 54.3%D65Kn10644KKn1072 9872E972KnED86
104 V= 620 14.3 65% 97.9 55.6%DKn5DKn53DKn8663 62EK872K94ED10
Rond 5, som NS mot par 11, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
113 S-2 -100 11.0 50% 108.9 55.0%ED9748654DKn76 105KD932E65343
123NT S-1 -100 3.4 15% 112.3 51.0%EK2E5432E105K2 Kn1065KKn943E643
Rond 6, som NS mot par 5, Åke Nylén - Rolf Lindström
134 N+2 680 15.4 70% 127.7 52.7%EDKn864102K7986 103EDKn106EKD1073
141NT N= 90 16.5 75% 144.2 54.6%95Kn764K985E103 EK862K32Kn3Kn98
Rond 7, som ÖV mot par 12, Inger Olsson - Ingegerd Backlund
155D N-4 1100 18.6 85% 162.8 56.9%972E965ED5485 EDKnKD108722E94
165 V-4 -400 4.5 20% 167.3 54.3%965Kn10982E1054K DKn87762EDKn1092
Rond 8, som NS mot par 6, Staffan Lindeborg - Siv Lindgren
173NT V-1 50 12.1 55% 179.4 54.3%K596DKn106D10752 Kn632Kn1084243Kn9
182 Ö+1 -140 9.9 45% 189.3 53.8%E6K63E742KKn42 95Kn9410963D983
Rond 9, som NS mot par 13, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
191NT Ö+2 -150 6.6 30% 195.9 52.4%Kn108310K108431082 D42E9543KnKKn93
203 S-1 -100 9.9 45% 205.8 51.9%410310643KD10953 8762KKn642EK54
Rond 10, som ÖV mot par 7, Ann-Marie Norbäck - Marianne Norström
213NT V+1 430 22.0 100% 227.8 54.5%K842DKnD85E964 E103K103E42Kn853
225 N-1 50 21.0 95% 248.8 56.5%10976Kn73Kn109743 DKn8538EKDKn665
Rond 11, som ÖV mot par 1, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
232 N+2 -170 6.6 30% 255.4 55.2%E54329762K272 76D4Kn74KD10865
242NT S+2 -180 0.1 0% 255.5 52.7%1087103K10875KDKn K64EK98787543
Rond 12, som ÖV mot par 8, Agneta Boberg - Jan Berggren
254 N-1 50 20.8 95% 276.3 54.6%DD972K101097543 K10963E106364EK
263NT S-3 300 21.9 100% 298.2 56.5%108762D95D7634 4Kn8762E94ED109