Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-09-03

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Dan Mattsson - Ingalill Eriksson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Lars-Anders Svensson - Sverker Ernback
13NT S+2 -460 0 0% 0 0.0%K1074KD7663962 ED65210528DKn53
23NT N+2 -660 1 6% 1 3.0%10974K743K9832 Kn82E106106521075
Rond 2, som ÖV mot par 10, Bengt Eldered - Åke Åberg
34 V-1 -100 1 6% 2 4.0%EKn973EKnK86329 K5K98763E75E8
42 V+1 110 12 75% 14 21.8%D107K962D863D3 EK987E1042Kn1072
Rond 3, som NS mot par 11, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
54 Ö-1 50 13 81% 27 33.6%D76E9864D10873 E63K1052D105642
64 Ö+1 -650 8 50% 35 36.3%D7K76D109875Kn3 6542E43K63295
Rond 4, som NS mot par 12, Bo Byléhn - Henry Häljeryd
72 Ö-2 200 12 75% 47 41.9%KDKn5ED76KD754 E9353E1083Kn1082
85 Ö-2 100 7 44% 54 42.1%4853Kn97652D62 ED92EKD4KKn1043
Rond 5, som NS mot par 1, Yngve Sundberg - Ola Bergqvist
93 S= 110 7 44% 61 42.3%62KKn541096ED102 K1084EKDKn842Kn5
103NT V= -600 0 0% 61 38.1%DKn74Kn2K9532Kn5 E3K963Kn8710842
Rond 6, som ÖV mot par 2, Lennart Wiklund - Roger Edholm
114 S-1 50 7 44% 68 38.6%32E75D95E10543 654DKn4KKn86432
121NT N+1 -120 3 19% 71 37.0%D9754D73KDKn32 KKKn961085421096
Rond 7, som NS mot par 3, Arne Mulari - Renate Rhodin
133NT N= 600 15 94% 86 41.4%EDKn5428652KKn4 K10EKD953974102
145 V-2 100 16 100% 102 45.6%D72KKn1098E10794 EK43742Kn83265
Rond 8, som NS mot par 4, Gunnel Modig - Britt Bergman
152 S+3 200 14 88% 116 48.4%D983K943K4292 EKKn76510D875Kn5
164 V= -620 3 19% 119 46.6%ED10D63764K965 98763K5832D83
Rond 9, som NS mot par 5, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
174 V+1 -450 10 63% 129 47.5%D84Kn3KD937532 KKn109539882E94
184 S+1 650 16 100% 145 50.4%E932KD10D94Kn94 KDKn7462EKn2E86
Rond 10, som NS mot par 6, Margareta Sandberg - Per Sandberg
193NT Ö= -600 6 38% 151 49.8%D973KKn10538543 K64652KKn92D72
201NT S+1 120 12 75% 163 51.0%ED2Kn1032EK10943 987E65765K1087
Rond 11, som NS mot par 7, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
212NT S= 120 16 100% 179 53.4%5284EDKn3D9876 K864D5K76EK32
225D Ö-3 800 16 100% 195 55.5%7421074D6D5432 EKn5953KKn105432
Rond 12, som NS mot par 8, Ann-Marie Norbäck - Marianne Norström
234 V+1 -650 3 19% 198 53.9%Kn62EKnE10EKn9765 987549743KD108
242 S-1 -50 2 13% 200 52.2%D86KKn97385E102 E932D65Kn7KDKn7