Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-09-03

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Bo Byléhn - Henry Häljeryd
12 N+1 -110 16 100% 16 100.0%K1074KD7663962 ED65210528DKn53
23NT N+2 -660 1 6% 17 53.0%10974K743K9832 Kn82E106106521075
Rond 2, som NS mot par 6, Margareta Sandberg - Per Sandberg
34 V-1 100 15 94% 32 66.7%1084D549Kn106532 D62102DKn104KD74
41NT N= 90 13 81% 45 70.2%53EKn543975EK8 Kn8642D10KKn9654
Rond 3, som ÖV mot par 17, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
54 Ö-1 -50 3 19% 48 60.0%Kn10854EDKn98K95 K97243KKn732EKn
64 Ö+1 650 8 50% 56 58.3%E108DKn1095EKnK106 KKn93824ED8742
Rond 4, som ÖV mot par 14, Inger Olsson - Ingegerd Backlund
73 N+1 -130 7 44% 63 56.3%107K1092Kn962963 8642Kn844EKD75
84D V-2 -300 3 19% 66 51.6%6DKn109764210397 KKn108753EK8E85
Rond 5, som NS mot par 7, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
93 S+1 130 11 69% 77 53.6%62KKn541096ED102 K1084EKDKn842Kn5
103 Ö= -110 12 75% 89 55.7%DKn74Kn2K9532Kn5 E3K963Kn8710842
Rond 6, som ÖV mot par 16, Liz Callbo - Lars Olsson
114 S-3 150 16 100% 105 59.7%32E75D95E10543 654DKn4KKn86432
121NT N+2 -150 0 0% 105 54.8%D9754D73KDKn32 KKKn961085421096
Rond 7, som ÖV mot par 4, Gunnel Modig - Britt Bergman
133 S-1 100 6 38% 111 53.5%763Kn10864K10E86 9827EDKn3D9753
143 V= 110 7 44% 118 52.8%86563KD964KKn7 Kn109ED55ED10832
Rond 8, som NS mot par 18, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
154 S= 620 16 100% 134 55.9%D983K943K4292 EKKn76510D875Kn5
163 V= -140 14 88% 148 57.9%ED10D63764K965 98763K5832D83
Rond 9, som ÖV mot par 3, Arne Mulari - Renate Rhodin
173 S-1 50 0 0% 148 54.5%6E1072Kn764K1086 E72KD654E105DKn
184 S-2 200 16 100% 164 57.1%106EKn98K3KD1075 85754310876532
Rond 10, som NS mot par 15, Anders Jakobsson - Anneli Sagersten
193NT Ö= -600 6 38% 170 56.1%D973KKn10538543 K64652KKn92D72
202 Ö-3 300 16 100% 186 58.2%ED2Kn1032EK10943 987E65765K1087
Rond 11, som ÖV mot par 13, Bernt Strömberg - Fritiof Modig
213NT S-2 200 15 94% 201 60.0%D93EK10210854105 EKn107Kn976392Kn4
225D S-3 500 10 63% 211 60.1%KDEDKn82E8Kn1098 109863K697EK76
Rond 12, som NS mot par 10, Bengt Eldered - Åke Åberg
233 V+1 -170 12 75% 223 60.7%Kn62EKnE10EKn9765 987549743KD108
243 N= 140 10 63% 233 60.8%D86KKn97385E102 E932D65Kn7KDKn7