Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Tisdag dag 2019-09-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Tisdag dag 2019-09-17

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Lennart Bäck - Margareta Bäck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Irene Boström - Sven-Arne Nilsson
14 Ö= -420 0 0% 0 0.0%10ED865Kn92D832 Kn953K942D108410
2Pass 12 67% 12 33.5%9E102EKn32D10862 K75K864876K75
Rond 2, som NS mot par 20, Ann Bergström - Claus Röhnisch
34 N= 130 4 22% 16 29.7%DKnK105E6EKD754 E742Kn7542Kn1063
43 V= -110 0 0% 16 22.2%1094E10954EK2D6 K63Kn872109K532
Rond 3, som NS mot par 17, Kerstin Demjan - Nils Ericson
53NT N+1 630 9 50% 25 27.8%E10E84K10865Kn108 KD842103E42K43
63 Ö= -140 7 39% 32 29.7%EK83Kn59543E108 D641042KD72764
Rond 4, som ÖV mot par 2, Malin Lönnberg - Gösta Lönnberg
74 N= -620 4 22% 36 28.6%9E875KKn54EKn73 42D93987D10852
83 V-2 -100 4 22% 40 27.8%98743787E9732 E102EKKn862E5Kn4
Rond 5, som NS mot par 19, Pär Idestål - Kerstin Vikman
94 N+3 510 17 94% 57 35.1%EKDKn109765Kn943 83107KD1063EK109
102 N= 90 16 89% 73 40.5%K10638E2K97652 Kn989764D1086EKn
Rond 6, som ÖV mot par 13, Lennart Rundqvist - Åke Lundkvist
114 N-2 100 15 83% 88 44.4%Kn10543K52K9639 DKn97ED52Kn10765
126 Ö-2 -100 2 11% 90 41.6%E108Kn103EKDKn976 KDKn3EK852D10710
Rond 7, som ÖV mot par 15, Gunilla Stenkula - Ingalill Johansson
133 S+3 -230 18 100% 108 46.1%51042Kn8KDKn9872 1064KKn97535464
143 S+3 -170 10 56% 118 46.8%E8432108KD4265 D75D765285843
Rond 8, som NS mot par 10, Leif Lindman - Ulf Riddarström
152 S+2 170 0 0% 118 43.7%EK983K93410542 64ED876EK6EKn3
164 N-1 -50 8 44% 126 43.7%E10754229EDKn94 DKn9841076432K10
Rond 9, som ÖV mot par 18, Lars S Karlsson - Hagen Geissler
172NT N+1 -150 7 39% 133 43.4%K84984K1099763 1052Kn62D842EDKn
183NT N-1 100 14 78% 147 45.3%DKnE10910532Kn532 EK875742D10986
Rond 10, som ÖV mot par 4, Hanna Gertzen - Hans Gertzen
192 V-1 -100 10 56% 157 45.9%7EKn1071043K10643 EKn106596262E72
202 Ö= 110 7 39% 164 45.5%K874262EK9ED4 96E98310843253
Rond 11, som ÖV mot par 16, Barbro Pettersson - Ulla Dubbelman
212NT S+1 -150 13 72% 177 46.8%D643ED76432103 Kn1052Kn75Kn8E862
222 Ö+1 110 8 44% 185 46.7%10E74KDKn63KKn42 EKD74310935D95
Rond 12, som NS mot par 8, Anita Friberg - Britt-Inger Kleist
233NT S+1 630 18 100% 203 49.0%Kn9E52DKn10541076 EDKn108763EKD52
243 Ö-1 50 15 83% 218 50.4%KnD10964298KKn43 E8543EKn4210972