Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Tisdag dag 2019-09-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Tisdag dag 2019-09-17

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Gunilla Stenkula - Ingalill Johansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Lars Lilja - Nils Lund
13 Ö= 140 15 83% 15 83.0%K87642Kn1073EK4 EDK7653EKn9765
2Pass 6 33% 21 58.0%DKn1083Kn75D54E3 E642D93K109Kn94
Rond 2, som ÖV mot par 1, Henry Fredén - Per-Arne Pettersson
33NT N= -400 2 11% 23 42.3%K7654D93D9832 109832EKn86K1098
42 S+2 -170 8 44% 31 42.8%DKn75D6D5431087 E82K3Kn876EKn94
Rond 3, som NS mot par 2, Malin Lönnberg - Gösta Lönnberg
53NT N= 600 6 33% 37 40.8%E10E84K10865Kn108 KD842103E42K43
62 Ö+1 -140 7 39% 44 40.5%EK83Kn59543E108 D641042KD72764
Rond 4, som NS mot par 3, Carina Larsson - Inger Nordahl
74 N-1 -100 2 11% 46 36.3%KD108765104EDK9 EKn3KKn621063264
81 V= -80 4 22% 50 34.5%65D1043K964286 KDKn95DKn103KD105
Rond 5, som NS mot par 4, Hanna Gertzen - Hans Gertzen
94 N+1 450 8 44% 58 35.6%EKDKn109765Kn943 83107KD1063EK109
102 V= -110 8 44% 66 36.4%K10638E2K97652 Kn989764D1086EKn
Rond 6, som NS mot par 5, Eva Lindskog - Gösta Österdahl
112 N= 110 16 89% 82 41.2%KD986E86410D84 E72103Kn874EK32
123NT V+3 -490 3 17% 85 39.2%996Kn8653E8543 76542D74K9422
Rond 7, som NS mot par 6, Lennart Bäck - Margareta Bäck
133 S+3 230 0 0% 85 36.2%987E8KD1097633 EKDKn32D6E2E105
143 S+3 170 8 44% 93 36.7%Kn6EKKn3109763KKn K10994EKnED10972
Rond 8, som NS mot par 7, Roland Arvidsson - Margit Rogberg
154 S+1 650 8 44% 101 37.2%EK983K93410542 64ED876EK6EKn3
162 N-2 -100 5 28% 106 36.6%E10754229EDKn94 DKn9841076432K10
Rond 9, som ÖV mot par 8, Anita Friberg - Britt-Inger Kleist
171NT N+1 -120 10 56% 116 37.8%K84984K1099763 1052Kn62D842EDKn
185 S-1 100 14 78% 130 40.0%DKnE10910532Kn532 EK875742D10986
Rond 10, som NS mot par 9, Per-Erik Öhrman - Benny Johansson
192 V-2 200 17 94% 147 42.8%9432K54EKDKn9D KD8D83875Kn985
201NT Ö= -90 16 89% 163 45.1%ED3DKn105Kn6KKn92 Kn105K74D7510876
Rond 11, som ÖV mot par 10, Leif Lindman - Ulf Riddarström
213NT S+2 -660 0 0% 163 43.0%D643ED76432103 Kn1052Kn75Kn8E862
223NT Ö-1 -100 5 28% 168 42.3%10E74KDKn63KKn42 EKD74310935D95
Rond 12, som NS mot par 11, Arne Stenman - Karl-Erik Kullgren
234 N-1 -100 4 22% 172 41.4%Kn9E52DKn10541076 EDKn108763EKD52
243 V= -110 12 67% 184 42.5%KnD10964298KKn43 E8543EKn4210972