Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Kroatien 6 Grupp A 2019-05-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Kroatien 6 Grupp A 2019-05-16

Partävling, 19 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 209.2.

Privatprotokoll för Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Monica Gilhorn - Britt Lindberg
14 V+1 -450 8 44% 8 44.0%53Kn7KKn3DKn9865 E9106532D96K104
24 Ö-1 50 17 94% 25 69.0%KnKn73ED9743Kn64 653E64K52K952
Rond 2, som ÖV mot par 12, Anita Ljunggren - Ulla-Britt Olsson
33NT V-3 -300 1 6% 26 48.0%9543ED106KKn842 D1074EKD543E95
43NT S= -600 13 72% 39 54.0%98753DKn254375 KDKn6753KD86210
Rond 3, som NS mot par 19, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
51NT S+2 150 15 83% 54 59.8%D7E1064Kn9321054 KKn10K72EK1064Kn8
63NT V-1 100 18 100% 72 66.5%Kn1098D3D82K754 73210862Kn1063E9
Rond 4, som ÖV mot par 13, Anders Jalgard - Judit Derzsi-Jalgard
71NT N+1 -120 0 0% 72 57.0%D763D1086106428 E8E542DEKn10976
82 N= -110 12 67% 84 58.2%D9747K10873E85 86KKn9541096432
Rond 5, som ÖV mot par 15, Leif Hugo - Ingvar Pettersson
92 V= 110 9 50% 93 57.3%987K1094KKn6422 KD1042E6D7DKn87
103 Ö= 110 12 67% 105 58.3%K974KKn6K42E106 E6295Kn10985KKn3
Rond 6, som NS mot par 8, Bodil Lindelöw - Birgitta Kjellker Nilsson
113D Ö-2 300 14 78% 119 60.1%85K104EKKn4E954 10DKn732D2D10863
121 V-2 100 8 44% 127 58.8%Kn4E865432EKKn6 E1096KD86D10842
Rond 7, som ÖV mot par 18, Britten Synnergren - Barbro Melander
136 Ö= 1430 14 78% 141 60.2%K10974KKn943294 KnE87EKD2EKD32
141NT V= 90 17 94% 158 62.6%D1063K10D84E874 985E8651097KD10
Rond 8, som ÖV mot par 2, Mari Segerberg - Jan Öhman
156 Ö+1 1010 11 61% 169 62.5%E1062Kn8642E1062 K5EK975EKD1084
163NT S+2 -460 1 6% 170 59.0%D10864Kn76K6543 E954E86529527
Rond 9, som ÖV mot par 16, Gunilla Wallin - Christina Leander
173NT Ö+1 430 18 100% 188 61.4%4108EKn9742ED102 KD852EKKn764105
184 S= -620 6 33% 194 59.8%K542732DKn4KD4 983Kn9865410275
Rond 10, som NS mot par 6, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
193NT S-2 -100 0 0% 194 56.7%EKn63KD64KnKn1065 752Kn8E32ED974
203 V+1 -170 4 22% 198 55.0%K862104E84Kn765 E9E5DKn95310842
Rond 11, som ÖV mot par 14, Catharina Necking - Ann Bellander
213NT S-2 200 18 100% 216 57.1%Kn10651065496543 754983E8EKKn87
223NTD S-6 1400 18 100% 234 59.0%DKn21052D1075375 E97K9EKKD9632
Rond 12, som ÖV mot par 20, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
233NT S= -600 6 33% 240 57.9%7Kn85410972EKn109 D98642D63K532
244 Ö+1 150 16 89% 256 59.2%ED87D10D1098765 92754EKn853KKn2