Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Per Johansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Väst med Anders Jansson mot Mona Justusson och Eva Lorentzon
13NT S+2 -460 0 0% 0 0.0%E105DKn9E43D1092 97643K10653876
23 Ö-1 -50 1 17% 1 8.5%EKKn952Kn10753210 109863K83K6EK9
Rond 2, som Nord med Elisabeth Jacobsson mot Anita Ottosson och Britta Borg
34 V+1 -650 0 0% 1 5.7%7KKn83976210932 Kn98762EK3K865
43NT N+1 630 4 67% 5 21.0%KKnD10765E106E42 ED1073EKnD431086
Rond 3, som Öst med Sören Hammer mot Mona Justusson och Inger Andersson
54 N-1 100 2 33% 7 23.4%K962EKnD8761052 4K96429KD9764
62NT N-1 50 2 33% 9 25.0%Kn53DKn6EKn87K104 K942K931065D52
Rond 4, som Nord med Kerstin Andersson mot Britta Borg och Kerstin Bernmo
73NT S+3 690 6 100% 15 35.7%KKn1042D1053KD32 DE532EKD96EKn9
83 N= 110 0 0% 15 31.2%K109KD21076Kn873 EDKn3109K52E1064
Rond 5, som Väst med Maud Ohlsson mot Ingmar Kärrsten och Inger Andersson
93NT S-2 100 3 50% 18 33.3%K9542KKn435E92 7635KD873K1064
105 V+1 620 2 33% 20 33.3%K863K9KKn32K64 974EDKn3E109874
Rond 6, som Öst med Marianne Palmqvist mot Kerstin Bernmo och Nanna Vestergaard
114 S= -130 2 33% 22 33.3%6KD1087D962873 E1073Kn652KKn7K9
122 S+1 -140 0 0% 22 30.5%1047EKn96E98652 D765KD9D1082D7
Rond 7, som Öst med Eva Lorentzon mot Ingmar Kärrsten och Ann-Louise Karlsson
134 N-1 100 6 100% 28 35.8%EK5108K93210943 Kn102K9676KDKn62
144 S-1 50 5 83% 33 39.2%D642732EDKn5KKn E109539743D642
Rond 8, som Väst med Anita Ottosson mot Anders Jansson och Nanna Vestergaard
151NT V+2 150 6 100% 39 43.3%K3Kn962D542K65 EDKn105ED8Kn76108
166 Ö+1 1460 6 100% 45 46.8%Kn7D9ED7EKD986 EKD1054261061075
Rond 9, som Syd med Mona Justusson mot Elisabeth Jacobsson och Ann-Louise Karlsson
172NT Ö+2 -180 3 50% 48 47.0%Kn9393Kn954K1073 10865KD72D6Kn92
182NT N= 120 4 67% 52 48.1%EKn105K497108654 D2E10963K82ED9
Rond 10, som Nord med Britta Borg mot Anders Jansson och Sören Hammer
193NT V+1 -630 0 0% 52 45.6%KKn107DKn3KD6433 8543E8510521095
203NT V+1 -630 2 33% 54 45.0%KDKn976592K1086 Kn1087510965DKn32
Rond 11, som Syd med Inger Andersson mot Kerstin Andersson och Elisabeth Jacobsson
214 Ö+1 -450 1 17% 55 43.6%KEKn7Kn96Kn98642 763D985K105473
223 N= 110 6 100% 61 46.2%Kn7KKn898754K64 984E64EDKn3252
Rond 12, som Öst med Kerstin Bernmo mot Sören Hammer och Maud Ohlsson
234 S= -620 0 0% 61 44.2%K983252Kn3D654 D74EKnE854Kn1082
244 N+1 -450 1 17% 62 43.0%1083EKn852E6365 49DKn975428732