Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Maud Ohlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Nord med Kerstin Andersson mot Nanna Vestergaard och Anita Ottosson
13NT S= 400 3 50% 3 50.0%Kn2742Kn1098752Kn KD8E8KD6EK543
22 Ö+1 -140 1 17% 4 33.5%D7542DED94D63 EKn107648Kn87542
Rond 2, som Öst med Marianne Palmqvist mot Mona Justusson och Ann-Louise Karlsson
34 V-1 -100 0 0% 4 22.3%E102D1094DKn105EKn KD6543E584D74
42 N= -110 6 100% 10 41.8%8598432875D73 9642KKKn92KKn95
Rond 3, som Nord med Kerstin Bernmo mot Anita Ottosson och Ingmar Kärrsten
52 N= 110 6 100% 16 53.4%E10875D8K104EKn8 DKn310753EKn5323
61NT S-2 -100 0 0% 16 44.5%ED108685D94973 7E10742K32EKn86
Rond 4, som Väst med Anders Jansson mot Sören Hammer och Ann-Louise Karlsson
73NT S+2 -660 3 50% 19 45.3%E93KKn610742754 87659874Kn81086
82NT N= -120 4 67% 23 48.0%862E83DKn98439 754Kn7654EKD52
Rond 5, som Öst med Per Johansson mot Ingmar Kärrsten och Inger Andersson
93NT S-2 100 3 50% 26 48.2%7635KD873K1064 K9542KKn435E92
105 V+1 620 2 33% 28 46.7%974EDKn3E109874 K863K9KKn32K64
Rond 6, som Öst med Elisabeth Jacobsson mot Sören Hammer och Eva Lorentzon
114 Ö= 420 6 100% 34 51.5%6KD1087D962873 E1073Kn652KKn7K9
122NT V= 120 6 100% 40 55.6%1047EKn96E98652 D765KD9D1082D7
Rond 7, som Väst med Nanna Vestergaard mot Britta Borg och Inger Andersson
131NT N= -90 4 67% 44 56.5%Kn102K9676KDKn62 EK5108K93210943
144 V-2 -100 2 33% 46 54.8%E109539743D642 D642732EDKn5KKn
Rond 8, som Syd med Mona Justusson mot Kerstin Andersson och Eva Lorentzon
152 S= 90 4 67% 50 55.6%2K1054108EDKn743 9876473EK9392
165D N-4 -800 2 33% 52 54.2%968742KKn84242 83EKKn1053953Kn3
Rond 9, som Nord med Anita Ottosson mot Britta Borg och Marianne Palmqvist
174 V-2 100 6 100% 58 56.9%10865KD72D6Kn92 Kn9393Kn954K1073
184 N+1 650 6 100% 64 59.3%D2E10963K82ED9 EKn105K497108654
Rond 10, som Syd med Ann-Louise Karlsson mot Kerstin Bernmo och Kerstin Andersson
192 N-1 -50 6 100% 70 61.4%8543E8510521095 KKn107DKn3KD6433
203 V+2 -150 6 100% 76 63.4%Kn1087510965DKn32 KDKn976592K1086
Rond 11, som Öst med Ingmar Kärrsten mot Marianne Palmqvist och Anders Jansson
214 Ö+1 450 5 83% 81 64.3%Kn109851063ED7EK ED42K42832D105
222 V+1 140 6 100% 87 65.9%KD3275326EDKn8 E1065D109K1010973
Rond 12, som Syd med Sören Hammer mot Per Johansson och Kerstin Bernmo
234 S= 620 6 100% 93 67.4%E10D10976497297 Kn65K83KD106EK3
244 N+1 450 5 83% 98 68.0%EKD7643KEDKn104 KDKn9765210108K9