Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Britta Borg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Nord med Sören Hammer mot Inger Andersson och Marianne Palmqvist
12NT S= 120 0 0% 0 0.0%Kn2742Kn1098752Kn KD8E8KD6EK543
23 Ö= -140 1 17% 1 8.5%D7542DED94D63 EKn107648Kn87542
Rond 2, som Väst med Anita Ottosson mot Per Johansson och Elisabeth Jacobsson
34 V+1 650 6 100% 7 39.0%KD6543E584D74 E102D1094DKn105EKn
43NT N+1 -630 2 33% 9 37.5%9642KKKn92KKn95 8598432875D73
Rond 3, som Öst med Anders Jansson mot Marianne Palmqvist och Eva Lorentzon
54 N-3 300 6 100% 15 50.0%K962EKnD8761052 4K96429KD9764
62 Ö= 90 4 67% 19 52.8%Kn53DKn6EKn87K104 K942K931065D52
Rond 4, som Öst med Kerstin Bernmo mot Per Johansson och Kerstin Andersson
73NT S+3 -690 0 0% 19 45.3%87659874Kn81086 E93KKn610742754
83 N= -110 6 100% 25 52.1%754Kn7654EKD52 862E83DKn98439
Rond 5, som Väst med Ann-Louise Karlsson mot Nanna Vestergaard och Eva Lorentzon
92 V-2 -200 0 0% 25 46.3%K9542KKn435E92 7635KD873K1064
103NT V+2 660 6 100% 31 51.7%K863K9KKn32K64 974EDKn3E109874
Rond 6, som Syd med Mona Justusson mot Ingmar Kärrsten och Kerstin Andersson
113NT Ö-3 150 6 100% 37 56.1%D82EE543ED1042 KKn954943108Kn65
122 S= 110 3 50% 40 55.6%EKKnKn10864753K10 9832E532K4Kn43
Rond 7, som Nord med Inger Andersson mot Nanna Vestergaard och Maud Ohlsson
131NT N= 90 2 33% 42 53.8%984ED54ED8E87 D763Kn732Kn10545
144 V-2 100 4 67% 46 54.8%KKn71081092109753 8EKDKn654K86E8
Rond 8, som Syd med Elisabeth Jacobsson mot Sören Hammer och Ingmar Kärrsten
153 S= 110 6 100% 52 57.8%2K1054108EDKn743 9876473EK9392
164 Ö+2 -680 4 67% 56 58.4%968742KKn84242 83EKKn1053953Kn3
Rond 9, som Öst med Marianne Palmqvist mot Maud Ohlsson och Anita Ottosson
174 V-2 -100 0 0% 56 54.9%EK742E104E10886 DKn865K732ED54
184 N+1 -650 0 0% 56 51.9%K876D52EKn5432 943Kn87D106KKn73
Rond 10, som Syd med Per Johansson mot Anders Jansson och Sören Hammer
193NT V+1 -630 0 0% 56 49.2%8543E8510521095 KKn107DKn3KD6433
203NT V+1 -630 2 33% 58 48.4%Kn1087510965DKn32 KDKn976592K1086
Rond 11, som Syd med Eva Lorentzon mot Kerstin Bernmo och Anita Ottosson
214 Ö= -420 4 67% 62 49.2%KEKn7Kn96Kn98642 763D985K105473
224 V-1 100 4 67% 66 50.0%Kn7KKn898754K64 984E64EDKn3252
Rond 12, som Väst med Kerstin Andersson mot Ann-Louise Karlsson och Anders Jansson
232 N-1 100 6 100% 72 52.2%D74EKnE854Kn1082 K983252Kn3D654
244 V-2 -100 4 67% 76 52.8%49DKn975428732 1083EKn852E6365