Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Nanna Vestergaard

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Öst med Anita Ottosson mot Maud Ohlsson och Kerstin Andersson
13NT S= -400 3 50% 3 50.0%97643K10653876 E105DKn9E43D1092
22 Ö+1 140 5 83% 8 66.5%109863K83K6EK9 EKKn952Kn10753210
Rond 2, som Öst med Sören Hammer mot Anders Jansson och Ingmar Kärrsten
32 V+1 140 2 33% 10 55.3%E102D1094DKn105EKn KD6543E584D74
44 S= -620 4 67% 14 58.2%8598432875D73 9642KKKn92KKn95
Rond 3, som Väst med Elisabeth Jacobsson mot Ann-Louise Karlsson och Kerstin Andersson
54 N-2 200 4 67% 18 60.0%4K96429KD9764 K962EKnD8761052
62NT Ö-3 -300 0 0% 18 50.0%K942K931065D52 Kn53DKn6EKn87K104
Rond 4, som Syd med Mona Justusson mot Marianne Palmqvist och Ingmar Kärrsten
75 S= 600 0 0% 18 42.9%DE532EKD96EKn9 KKn1042D1053KD32
82 S+2 170 6 100% 24 50.0%EDKn3109K52E1064 K109KD21076Kn873
Rond 5, som Nord med Eva Lorentzon mot Ann-Louise Karlsson och Britta Borg
92 V-2 200 6 100% 30 55.6%DD109876294DKn5 EKn108EEKn1062873
103NT V+2 -660 0 0% 30 50.0%DKn10210845ED872 E57652D6Kn10953
Rond 6, som Syd med Kerstin Bernmo mot Per Johansson och Marianne Palmqvist
114 S= 130 4 67% 34 51.5%D82EE543ED1042 KKn954943108Kn65
122 S+1 140 6 100% 40 55.6%EKKnKn10864753K10 9832E532K4Kn43
Rond 7, som Öst med Maud Ohlsson mot Britta Borg och Inger Andersson
131NT N= -90 4 67% 44 56.5%EK5108K93210943 Kn102K9676KDKn62
144 V-2 -100 2 33% 46 54.8%D642732EDKn5KKn E109539743D642
Rond 8, som Syd med Anders Jansson mot Anita Ottosson och Per Johansson
151NT V+2 -150 0 0% 46 51.1%2K1054108EDKn743 9876473EK9392
166 Ö+1 -1460 0 0% 46 47.9%968742KKn84242 83EKKn1053953Kn3
Rond 9, som Syd med Kerstin Andersson mot Sören Hammer och Inger Andersson
171NT V+3 -180 3 50% 49 48.1%Kn9393Kn954K1073 10865KD72D6Kn92
181NT N-1 -100 1 17% 50 46.3%EKn105K497108654 D2E10963K82ED9
Rond 10, som Väst med Ingmar Kärrsten mot Elisabeth Jacobsson och Anita Ottosson
192 N-2 100 2 33% 52 45.6%ED91094EKn8KD76 62K76297EKn842
205 Ö= 600 2 33% 54 45.0%E10EKDKD8432E5 8432643EKn7974
Rond 11, som Väst med Ann-Louise Karlsson mot Mona Justusson och Sören Hammer
212 Ö= 110 0 0% 54 42.9%ED42K42832D105 Kn109851063ED7EK
224 N-1 50 4 67% 58 44.0%E1065D109K1010973 KD3275326EDKn8
Rond 12, som Nord med Marianne Palmqvist mot Elisabeth Jacobsson och Eva Lorentzon
231NT N+3 180 2 33% 60 43.5%Kn65K83KD106EK3 E10D10976497297
244 N+1 450 5 83% 65 45.1%KDKn9765210108K9 EKD7643KEDKn104