Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Inger Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Öst med Marianne Palmqvist mot Britta Borg och Sören Hammer
12NT S= -120 6 100% 6 100.0%97643K10653876 E105DKn9E43D1092
23 Ö= 140 5 83% 11 91.5%109863K83K6EK9 EKKn952Kn10753210
Rond 2, som Väst med Kerstin Andersson mot Eva Lorentzon och Kerstin Bernmo
34 V= 620 4 67% 15 83.3%KD6543E584D74 E102D1094DKn105EKn
43NT N+3 -690 0 0% 15 62.5%9642KKKn92KKn95 8598432875D73
Rond 3, som Syd med Mona Justusson mot Per Johansson och Sören Hammer
54 N-1 -100 4 67% 19 63.4%DKn310753EKn5323 E10875D8K104EKn8
62NT N-1 -50 4 67% 23 64.0%7E10742K32EKn86 ED108685D94973
Rond 4, som Nord med Elisabeth Jacobsson mot Eva Lorentzon och Anita Ottosson
73NT S+2 660 3 50% 26 62.0%KKn1042D1053KD32 DE532EKD96EKn9
81NT N+2 150 4 67% 30 62.6%K109KD21076Kn873 EDKn3109K52E1064
Rond 5, som Syd med Ingmar Kärrsten mot Maud Ohlsson och Per Johansson
93NT S-2 -100 3 50% 33 61.2%EKn108EEKn1062873 DD109876294DKn5
105 V+1 -620 4 67% 37 61.8%E57652D6Kn10953 DKn10210845ED872
Rond 6, som Öst med Anders Jansson mot Anita Ottosson och Ann-Louise Karlsson
113 S= -110 4 67% 41 62.3%6KD1087D962873 E1073Kn652KKn7K9
122 S= -110 3 50% 44 61.2%1047EKn96E98652 D765KD9D1082D7
Rond 7, som Syd med Britta Borg mot Nanna Vestergaard och Maud Ohlsson
131NT N= 90 2 33% 46 59.1%D763Kn732Kn10545 984ED54ED8E87
144 V-2 100 4 67% 50 59.6%8EKDKn654K86E8 KKn71081092109753
Rond 8, som Syd med Kerstin Bernmo mot Marianne Palmqvist och Ann-Louise Karlsson
152NT V= -120 2 33% 52 57.9%2K1054108EDKn743 9876473EK9392
164 V+2 -170 6 100% 58 60.5%968742KKn84242 83EKKn1053953Kn3
Rond 9, som Väst med Sören Hammer mot Kerstin Andersson och Nanna Vestergaard
171NT V+3 180 3 50% 61 59.9%DKn865K732ED54 EK742E104E10886
181NT N-1 100 5 83% 66 61.2%943Kn87D106KKn73 K876D52EKn5432
Rond 10, som Väst med Eva Lorentzon mot Mona Justusson och Marianne Palmqvist
193NT V= 600 4 67% 70 61.5%ED91094EKn8KD76 62K76297EKn842
203NT V+2 660 6 100% 76 63.4%E10EKDKD8432E5 8432643EKn7974
Rond 11, som Nord med Per Johansson mot Kerstin Andersson och Elisabeth Jacobsson
214 Ö+1 -450 1 17% 77 61.2%763D985K105473 KEKn7Kn96Kn98642
223 N= 110 6 100% 83 63.0%984E64EDKn3252 Kn7KKn898754K64
Rond 12, som Öst med Anita Ottosson mot Mona Justusson och Ingmar Kärrsten
232 Ö-2 -200 2 33% 85 61.7%K983252Kn3D654 D74EKnE854Kn1082
245 N-1 50 6 100% 91 63.2%1083EKn852E6365 49DKn975428732