Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Elisabeth Jacobsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Nord med Ingmar Kärrsten mot Kerstin Bernmo och Ann-Louise Karlsson
13NT S= 400 3 50% 3 50.0%Kn2742Kn1098752Kn KD8E8KD6EK543
22 Ö-1 50 5 83% 8 66.5%D7542DED94D63 EKn107648Kn87542
Rond 2, som Syd med Per Johansson mot Anita Ottosson och Britta Borg
34 V+1 -650 0 0% 8 44.3%Kn98762EK3K865 7KKn83976210932
43NT N+1 630 4 67% 12 50.0%ED1073EKnD431086 KKnD10765E106E42
Rond 3, som Öst med Nanna Vestergaard mot Ann-Louise Karlsson och Kerstin Andersson
54 N-2 200 4 67% 16 53.4%K962EKnD8761052 4K96429KD9764
62NT Ö-3 -300 0 0% 16 44.5%Kn53DKn6EKn87K104 K942K931065D52
Rond 4, som Syd med Inger Andersson mot Eva Lorentzon och Anita Ottosson
73NT S+2 660 3 50% 19 45.3%DE532EKD96EKn9 KKn1042D1053KD32
81NT N+2 150 4 67% 23 48.0%EDKn3109K52E1064 K109KD21076Kn873
Rond 5, som Syd med Marianne Palmqvist mot Anders Jansson och Kerstin Andersson
94 N-3 -150 0 0% 23 42.7%EKn108EEKn1062873 DD109876294DKn5
103NT Ö+1 -630 2 33% 25 41.7%E57652D6Kn10953 DKn10210845ED872
Rond 6, som Väst med Maud Ohlsson mot Sören Hammer och Eva Lorentzon
114 Ö= 420 6 100% 31 47.0%E1073Kn652KKn7K9 6KD1087D962873
122NT V= 120 6 100% 37 51.4%D765KD9D1082D7 1047EKn96E98652
Rond 7, som Väst med Kerstin Bernmo mot Mona Justusson och Anders Jansson
131NT N+3 -180 0 0% 37 47.5%Kn102K9676KDKn62 EK5108K93210943
143 S+1 -170 0 0% 37 44.1%E109539743D642 D642732EDKn5KKn
Rond 8, som Nord med Britta Borg mot Sören Hammer och Ingmar Kärrsten
153 S= 110 6 100% 43 47.8%9876473EK9392 2K1054108EDKn743
164 Ö+2 -680 4 67% 47 49.0%83EKKn1053953Kn3 968742KKn84242
Rond 9, som Öst med Ann-Louise Karlsson mot Mona Justusson och Per Johansson
172NT Ö+2 180 3 50% 50 49.1%EK742E104E10886 DKn865K732ED54
182NT N= -120 2 33% 52 48.2%K876D52EKn5432 943Kn87D106KKn73
Rond 10, som Nord med Anita Ottosson mot Ingmar Kärrsten och Nanna Vestergaard
192 N-2 -100 4 67% 56 49.2%KKn107DKn3KD6433 8543E8510521095
205 Ö= -600 4 67% 60 50.0%KDKn976592K1086 Kn1087510965DKn32
Rond 11, som Väst med Kerstin Andersson mot Inger Andersson och Per Johansson
214 Ö+1 450 5 83% 65 51.6%ED42K42832D105 Kn109851063ED7EK
223 N= -110 0 0% 65 49.3%E1065D109K1010973 KD3275326EDKn8
Rond 12, som Öst med Eva Lorentzon mot Nanna Vestergaard och Marianne Palmqvist
231NT N+3 -180 4 67% 69 50.0%K983252Kn3D654 D74EKnE854Kn1082
244 N+1 -450 1 17% 70 48.7%1083EKn852E6365 49DKn975428732