Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Kerstin Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Syd med Maud Ohlsson mot Nanna Vestergaard och Anita Ottosson
13NT S= 400 3 50% 3 50.0%KD8E8KD6EK543 Kn2742Kn1098752Kn
22 Ö+1 -140 1 17% 4 33.5%EKn107648Kn87542 D7542DED94D63
Rond 2, som Öst med Inger Andersson mot Eva Lorentzon och Kerstin Bernmo
34 V= 620 4 67% 8 44.7%E102D1094DKn105EKn KD6543E584D74
43NT N+3 -690 0 0% 8 33.5%8598432875D73 9642KKKn92KKn95
Rond 3, som Syd med Ann-Louise Karlsson mot Elisabeth Jacobsson och Nanna Vestergaard
54 N-2 -200 2 33% 10 33.4%DKn310753EKn5323 E10875D8K104EKn8
62NT Ö-3 300 6 100% 16 44.5%7E10742K32EKn86 ED108685D94973
Rond 4, som Syd med Per Johansson mot Britta Borg och Kerstin Bernmo
73NT S+3 690 6 100% 22 52.4%DE532EKD96EKn9 KKn1042D1053KD32
83 N= 110 0 0% 22 45.9%EDKn3109K52E1064 K109KD21076Kn873
Rond 5, som Väst med Anders Jansson mot Marianne Palmqvist och Elisabeth Jacobsson
94 N-3 150 6 100% 28 51.9%K9542KKn435E92 7635KD873K1064
103NT Ö+1 630 4 67% 32 53.4%K863K9KKn32K64 974EDKn3E109874
Rond 6, som Väst med Ingmar Kärrsten mot Mona Justusson och Britta Borg
113NT Ö-3 -150 0 0% 32 48.5%E1073Kn652KKn7K9 6KD1087D962873
122 S= -110 3 50% 35 48.7%D765KD9D1082D7 1047EKn96E98652
Rond 7, som Nord med Anita Ottosson mot Marianne Palmqvist och Sören Hammer
131NT N+2 150 4 67% 39 50.1%984ED54ED8E87 D763Kn732Kn10545
144 S-1 -50 1 17% 40 47.7%KKn71081092109753 8EKDKn654K86E8
Rond 8, som Öst med Eva Lorentzon mot Mona Justusson och Maud Ohlsson
152 S= -90 2 33% 42 46.7%EDKn105ED8Kn76108 K3Kn962D542K65
165D N-4 800 4 67% 46 48.0%EKD1054261061075 Kn7D9ED7EKD986
Rond 9, som Nord med Nanna Vestergaard mot Sören Hammer och Inger Andersson
171NT V+3 -180 3 50% 49 48.1%10865KD72D6Kn92 Kn9393Kn954K1073
181NT N-1 -100 1 17% 50 46.4%D2E10963K82ED9 EKn105K497108654
Rond 10, som Väst med Kerstin Bernmo mot Ann-Louise Karlsson och Maud Ohlsson
192 N-1 50 0 0% 50 43.9%ED91094EKn8KD76 62K76297EKn842
203 V+2 150 0 0% 50 41.8%E10EKDKD8432E5 8432643EKn7974
Rond 11, som Öst med Elisabeth Jacobsson mot Inger Andersson och Per Johansson
214 Ö+1 450 5 83% 55 43.7%Kn109851063ED7EK ED42K42832D105
223 N= -110 0 0% 55 41.7%KD3275326EDKn8 E1065D109K1010973
Rond 12, som Öst med Britta Borg mot Ann-Louise Karlsson och Anders Jansson
232 N-1 100 6 100% 61 44.3%K983252Kn3D654 D74EKnE854Kn1082
244 V-2 -100 4 67% 65 45.2%1083EKn852E6365 49DKn975428732