Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Kerstin Bernmo

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Öst med Ann-Louise Karlsson mot Elisabeth Jacobsson och Ingmar Kärrsten
13NT S= -400 3 50% 3 50.0%97643K10653876 E105DKn9E43D1092
22 Ö-1 -50 1 17% 4 33.5%109863K83K6EK9 EKKn952Kn10753210
Rond 2, som Syd med Eva Lorentzon mot Kerstin Andersson och Inger Andersson
34 V= -620 2 33% 6 33.3%Kn98762EK3K865 7KKn83976210932
43NT N+3 690 6 100% 12 50.0%ED1073EKnD431086 KKnD10765E106E42
Rond 3, som Syd med Maud Ohlsson mot Anita Ottosson och Ingmar Kärrsten
52 N= 110 6 100% 18 60.0%DKn310753EKn5323 E10875D8K104EKn8
61NT S-2 -100 0 0% 18 50.0%7E10742K32EKn86 ED108685D94973
Rond 4, som Väst med Britta Borg mot Per Johansson och Kerstin Andersson
73NT S+3 -690 0 0% 18 42.9%E93KKn610742754 87659874Kn81086
83 N= -110 6 100% 24 50.0%862E83DKn98439 754Kn7654EKD52
Rond 5, som Väst med Sören Hammer mot Mona Justusson och Anita Ottosson
94 N-2 100 3 50% 27 50.0%K9542KKn435E92 7635KD873K1064
102 Ö+4 170 0 0% 27 45.0%K863K9KKn32K64 974EDKn3E109874
Rond 6, som Nord med Nanna Vestergaard mot Per Johansson och Marianne Palmqvist
114 S= 130 4 67% 31 47.0%KKn954943108Kn65 D82EE543ED1042
122 S+1 140 6 100% 37 51.4%9832E532K4Kn43 EKKnKn10864753K10
Rond 7, som Öst med Elisabeth Jacobsson mot Mona Justusson och Anders Jansson
131NT N+3 -180 0 0% 37 47.5%EK5108K93210943 Kn102K9676KDKn62
143 S+1 -170 0 0% 37 44.1%D642732EDKn5KKn E109539743D642
Rond 8, som Nord med Inger Andersson mot Marianne Palmqvist och Ann-Louise Karlsson
152NT V= -120 2 33% 39 43.3%9876473EK9392 2K1054108EDKn743
164 V+2 -170 6 100% 45 46.9%83EKKn1053953Kn3 968742KKn84242
Rond 9, som Väst med Ingmar Kärrsten mot Eva Lorentzon och Anders Jansson
173NT Ö= 400 6 100% 51 50.0%DKn865K732ED54 EK742E104E10886
184 N-1 100 5 83% 56 51.8%943Kn87D106KKn73 K876D52EKn5432
Rond 10, som Öst med Kerstin Andersson mot Ann-Louise Karlsson och Maud Ohlsson
192 N-1 50 0 0% 56 49.1%62K76297EKn842 ED91094EKn8KD76
203 V+2 150 0 0% 56 46.6%8432643EKn7974 E10EKDKD8432E5
Rond 11, som Öst med Anita Ottosson mot Eva Lorentzon och Britta Borg
214 Ö= 420 2 33% 58 46.0%Kn109851063ED7EK ED42K42832D105
224 V-1 -100 2 33% 60 45.4%KD3275326EDKn8 E1065D109K1010973
Rond 12, som Väst med Per Johansson mot Sören Hammer och Maud Ohlsson
234 S= -620 0 0% 60 43.4%D74EKnE854Kn1082 K983252Kn3D654
244 N+1 -450 1 17% 61 42.3%49DKn975428732 1083EKn852E6365