Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Sören Hammer

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Syd med Britta Borg mot Inger Andersson och Marianne Palmqvist
12NT S= 120 0 0% 0 0.0%KD8E8KD6EK543 Kn2742Kn1098752Kn
23 Ö= -140 1 17% 1 8.5%EKn107648Kn87542 D7542DED94D63
Rond 2, som Väst med Nanna Vestergaard mot Anders Jansson och Ingmar Kärrsten
32 V+1 140 2 33% 3 16.7%KD6543E584D74 E102D1094DKn105EKn
44 S= -620 4 67% 7 29.2%9642KKKn92KKn95 8598432875D73
Rond 3, som Väst med Per Johansson mot Mona Justusson och Inger Andersson
54 N-1 100 2 33% 9 30.0%4K96429KD9764 K962EKnD8761052
62NT N-1 50 2 33% 11 30.5%K942K931065D52 Kn53DKn6EKn87K104
Rond 4, som Nord med Ann-Louise Karlsson mot Anders Jansson och Maud Ohlsson
73NT S+2 660 3 50% 14 33.3%KKn1042D1053KD32 DE532EKD96EKn9
82NT N= 120 2 33% 16 33.2%K109KD21076Kn873 EDKn3109K52E1064
Rond 5, som Öst med Kerstin Bernmo mot Mona Justusson och Anita Ottosson
94 N-2 100 3 50% 19 35.1%7635KD873K1064 K9542KKn435E92
102 Ö+4 170 0 0% 19 31.6%974EDKn3E109874 K863K9KKn32K64
Rond 6, som Nord med Eva Lorentzon mot Maud Ohlsson och Elisabeth Jacobsson
114 Ö= -420 0 0% 19 28.7%KKn954943108Kn65 D82EE543ED1042
122NT V= -120 0 0% 19 26.3%9832E532K4Kn43 EKKnKn10864753K10
Rond 7, som Väst med Marianne Palmqvist mot Kerstin Andersson och Anita Ottosson
131NT N+2 -150 2 33% 21 26.8%Kn102K9676KDKn62 EK5108K93210943
144 S-1 50 5 83% 26 30.9%E109539743D642 D642732EDKn5KKn
Rond 8, som Öst med Ingmar Kärrsten mot Elisabeth Jacobsson och Britta Borg
153 S= -110 0 0% 26 28.8%EDKn105ED8Kn76108 K3Kn962D542K65
164 Ö+2 680 2 33% 28 29.1%EKD1054261061075 Kn7D9ED7EKD986
Rond 9, som Öst med Inger Andersson mot Kerstin Andersson och Nanna Vestergaard
171NT V+3 180 3 50% 31 30.3%EK742E104E10886 DKn865K732ED54
181NT N-1 100 5 83% 36 33.2%K876D52EKn5432 943Kn87D106KKn73
Rond 10, som Väst med Anders Jansson mot Per Johansson och Britta Borg
193NT V+1 630 6 100% 42 36.7%ED91094EKn8KD76 62K76297EKn842
203NT V+1 630 4 67% 46 38.2%E10EKDKD8432E5 8432643EKn7974
Rond 11, som Syd med Mona Justusson mot Ann-Louise Karlsson och Nanna Vestergaard
212 Ö= -110 6 100% 52 41.2%KEKn7Kn96Kn98642 763D985K105473
224 N-1 -50 2 33% 54 40.8%Kn7KKn898754K64 984E64EDKn3252
Rond 12, som Nord med Maud Ohlsson mot Per Johansson och Kerstin Bernmo
234 S= 620 6 100% 60 43.4%Kn65K83KD106EK3 E10D10976497297
244 N+1 450 5 83% 65 45.0%KDKn9765210108K9 EKD7643KEDKn104